Co jest grane 24

11044 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Bartłomiej Jarmoliński. Układ limbiczny

  Bartłomiej Jarmoliński. Układ limbiczny

  wernisaż

  Wystawa Bartka Jarmolińskiego „Układ Limbiczny” w Galerii Górnej BWA w Kielcach "Układ limbiczny" Bartka Jarmolińskiego prezentuje wybrane prace powstałe w łatach 2007-2016 w których motywem przewodnim jest autoportret. Problematyka prezentowanych prac stanowi własną wiwisekcję która jest zarówno auto-poznaniem jak i głosem krytycznym odnoszącym się do umiejscowienia siebie w obszarze społeczno-kulturowym. Znajdują tu miejsce tematy obrazujące kryzys ,,męskich wartości” na tle znaczenia i obrazu ,,mężczyzny”, manipulacje wizerunkiem ,który jest jedną z najistotniejszych strategii w odniesieniu do współczesności i interakcje jako dialog przeciw obojętności na drugiego człowieka. Prace Jarmolińskiego wpisują się w dyskurs post-feministyczny. Na wystawę złożyły się wybrane prace wśród których znajdziemy filmy video będące performance autora jak „Gloria Artis” z 2014 „Wstyd” z 2010, cykle fotografii „Polski export” 2009-2016 „Antyatlas”, „Confession after hours” oraz obrazy „Re-akcje” z 2007, „Mikroekonometria męska” 2016, „Zakodowany-portret własny” 2016. Bartek Jarmoliński - ur. 1975, ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, dyplom w 2001 r. Obecnie jest doktorantem w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach. Zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem, performance. Ma w swym dorobku 30 wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą. Jego prace znajdują się w zbiorach BWA Galerii Bielskiej, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Fundacji Ateneum w Warszawie, Kolekcji Hestii w Sopocie, Muzeum Miasta w Łodzi, Muzeum Regionalnym w Brzezinach. Mieszka i pracuje w Łodzi.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Gdzie jest Dory?

  Gdzie jest Dory?

  animowany

  Ocena 4/6

  Kiedy Dory mawiała „mówi się trudno i płynie się dalej” w nagrodzonym Oscarem filmie „Gdzie jest Nemo”, raczej nie zdawała sobie sprawy z tego, co jeszcze ją w życiu czeka – chociaż pewnie i tak by zapomniała... Tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi – Nemo i Marlinem – postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła mówić się językiem wielorybów?

 • Szajbus i pingwiny

  Szajbus i pingwiny

  familijny

  Ocena 3/6

  Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.

 • Ghostbusters. Pogromcy duchów

  Ghostbusters. Pogromcy duchów

  komedia

  Ocena 3/6

  Zupełnie nowa wersja jednego z największych przebojów komediowych w historii kinematografii. Duchy wciąż grasują nad Nowym Jorkiem, wciąż są niebezpieczne, ale ich pogromcami będą... pogromczynie! Nowa odsłona pokaże, czym naprawdę jest GIRL POWER! Erin Gilbert (Kristen Wiig) i Abby Yates (Melissa McCarthy) są autorkami książki o duchach. Jednak ich praca zostaje wyśmiana przez naukowców. Ale nadchodzi czas rewanżu - kiedy duchy opanowują Manhattan, Abby i Erin oraz ich przyjaciółki - Jillian (Kate McKinnon) i Patty (Lesley Jones) wkraczają do akcji... Towarzyszy im przystojniak Kevin (Chris Hemsworth).