Co jest grane 24

6145 imprez dziś
Do poczytania
 • Męskie Granie zagra po raz 7.! Znamy program: O.S.T.R, Dawid Podsiadło, ORGANEK i inni

  Męskie Granie zagra po raz 7.! Znamy program: O.S.T.R, Dawid Podsiadło, ORGANEK i inni

  KONCERTY

  Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie powraca. Przed nami siódma już trasa koncertowa Męskie Granie. Tegoroczną edycję Żywiec – wyłączny sponsor wydarzenia - dedykuje wszystkim, którzy żyją muzyką. Fanów czekają niezapomniane koncerty, ciekawe artystyczne kolaboracje i cała masa muzycznych emocji. Każdy, dla kogo muzyka stanowi esencję życia, musi się tam znaleźć. Bo Ż jest muzyką! Poznajcie szczegóły Męskiego Grania!

Nie przegap!
 • Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska

  Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska

  pop

  Obchodzący w tym jubileusz 45-lecia pracy artystycznej, słynny krakowski bard Andrzej Sikorowski i jego córka, wokalistka Maja, to fenomenalny duet. Nie przystają do rzeczywistości show-biznesu, lecz - jak sami twierdzą - mają własny świat. Dlatego też wybrali indywidualną drogę twórczą. Występy i nagrane płyty są dowodem ich wspólnej wrażliwości i gustu, a zarazem połączeniem polskiej i greckiej tradycji muzycznej. W specjalnie przygotowanym recitalu, który zagrają wspólnie z Jackiem Królikiem, znajdą się znane i lubiane piosenki autorstwa Andrzeja Sikorowskiego - przeboje grupy Pod Budą oraz utwory będące owocem rodzinnej i artystycznej więzi. Niepowtarzalna okazja do sprawdzenia jak wygląda fascynujący świat Sikorowskich. Występują: Maja Sikorowska śpiew, Andrzej Sikorowski śpiew, gitara, Jacek Królik - gitara. Andrzej Sikorowski - człowiek legenda. Autor większości hitów Grupy Pod Budą, znakomity wokalista, gitarzysta, kompozytor, twórca, który przez wszystkie lata swojej artystycznej działalności kompletnie nie zatracił nic ze swojej wrażliwości krakowskiego barda. Piosenki jego autorstwa śpiewała między innymi Danuta Rinn, Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Irena Santor, Zbigniew Wodecki czy Jacek Wójcicki. Skomponował także muzykę do ponad dwudziestu animowanych filmów dla dzieci, między innymi Maurycego i Hawranka . Na swoim koncie ma ponad 4000 koncertów w kraju oraz za granicą. 

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Alicja po drugiej stronie lustra

  Alicja po drugiej stronie lustra

  przygodowy

  Ocena 4/6

  Alice Kingsleigh ostatnie kilka lat spędziła przemierzając morza i oceany świata, jak niegdyś robił to jej ojciec. Po powrocie do Londynu Alicja natrafia na magiczne lustro, dzięki któremu ponownie przenosi się do fantastycznej Krainy Czarów. Tam czekają na nią starzy znajomi: Biały Królik, Kot z Cheshire i Kapelusznik. Okazuje się jednak, że ten ostatni wpadł w poważne tarapaty i nie jest już sobą. By ratować przyjaciela, Alicja wyrusza w przeszłość, podejmując nierówną walkę z Czasem, w której stawką jest ocalenie Kapelusznika.

 • Mój przyjaciel orzeł

  Mój przyjaciel orzeł

  dramat

  Ocena 3/6

  Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.

 • Angry Birds Film

  Angry Birds Film

  animowany

  Ocena 4/6

  Filmowa animowana wersja najpopularniejszej gry ostatnich lat. Do tej pory grę „Angry Birds” ściągnęły ponad trzy miliardy (!) użytkowników na całym świecie, a w każdym miesiącu gra w nią ok. 60 milionów ludzi.Film zabierze nas na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki-nieloty. Na rajskiej wyspie żyją jednak także ptasi outsiderzy - temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomba. Idylliczny krajobraz wyspy przerywa przybycie tajemniczych zielonych świnek... Dzięki filmowi dowiemy się wreszcie dlaczego Angry Birds są takie... angry!