Transakcję zatwierdził już rumuński urząd ds. konkurencji. W efekcie należąca do kieleckiego biznesmena sieć Komfort przejęła firmę Podnet Consulting SRL z siedzibą w Oradei.

21 sklepów Proges

Rumuńska spółka prowadzi 21 sklepów specjalizujących się w sprzedaży artykułów wyposażenia wnętrz, tkanin, wyrobów z drewna. Z komunikatu urzędu nie wynika, jaka była cena zakupu.

„Analiza doprowadziła do wniosku, że operacja nie spowoduje znaczącej przeszkody dla konkurencji na rumuńskim rynku” – uznał urząd.

Business Insider informuje, że w 2017 roku Podnet zanotował obroty w wysokości ok. 10 mln euro i zatrudniał 116 pracowników.

Komfort, który przejmuje rumuńskie sklepy, Michał Sołowow kupił w 2013 roku. Dziś liczy niemal 150 obiektów. Sprzedaje m.in. panele podłogowe, dywany, drzwi, parkiety itd.

Michał Sołowow od lat w Rumunii

O transakcji rozpisują się także rumuńskie media. Portal capital.ro poinformował, że „polski miliarder” przejął tamtejszą sieć sklepów. Serwis przypomina, że Sołowow już wcześniej inwestował w Rumunii, m.in. poprzez należącą do niego spółkę Barlinek, specjalizująca się w produkcji desek podłogowych. Sołowow, zwraca uwagę portal, w 2007 roku kupił za 24 miliony euro ziemię w Brasov, w Transylwanii, gdzie chciał budować centrum handlowe.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej