„Z dużym zdziwieniem odczytałem oświadczenie opublikowane na oficjalnym profilu Miasta Kielce. Zaskoczył mnie zwłaszcza ton tego stanowiska – należy stwierdzić, że jest to stronnicza recenzja (by nie napisać krytyka) postępowania radnych Rady Miasta Kielce w imieniu władz miasta (sic!)” – napisał na Facebooku Kamil Suchański, przewodniczący rady miasta.

Polityka a budynek dla nazaretanek

To jego odpowiedź na stanowisko, które w czwartek późnym popołudniem zamieszczono na oficjalnym profilu miasta w mediach społecznościowych.

Władze poinformowały w nim, że prezydent Bogdan Wenta zgodził się na użyczenie budynku po wygaszanym gimnazjum nr 3 przy ul. Marszałkowskiej siostrom nazaretankom na 16 lat za darmo.

Choć urzędnicy budynek chcieli wydzierżawić i ustalić 1 tys. zł czynszu miesięcznie. „Propozycja umowy dzierżawy nie została jednak zaakceptowana przez większość Rady Miasta. Jednocześnie w trakcie czwartkowej sesji, na której projekt uchwały pojawił się na prośbę Sióstr Nazaretanek, nastąpiła próba upolitycznienia tej propozycji przez część radnych i wytworzenia wokół niej konfliktu ideologicznego, co jest zupełnie sprzeczne z intencją władz miasta” – napisano w oświadczeniu miasta.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej