Ze względu na pandemię księża będą mogli odprawiać więcej mszy niż zazwyczaj. - Aby nie gromadzić tłumów - mówi rzecznik kieleckiej kurii. Gdzieniegdzie będą nawet dwie pasterki.
W Betlejem koło Wąchocka przez cały rok stoi bożonarodzeniowa szopka. W Wigilię mieszkańcy spotykali się przy niej na pasterce. Niestety, w tym roku nie zostanie odprawiona.
Dwóch 20-letnich mężczyzn, którzy niszczyli tęczową ławeczkę, zatrzymali kieleccy strażnicy miejscy. Było to możlliwe dzięki zainstalowaniu noktowizyjnej kamery.
Na pewno większym zagrożeniem jest - to moja, biologa, opinia - koronawirus niż szczepionka. Opieram się na poważnych informacjach, a nie na fake newsach.
Sprawa tęczowych ławek, które "kojarzą się z ruchem LGBT", "prowokują kolorem" i "są wyrazem ideologii", dobitnie pokazała nam, obywatelom i obywatelkom Kielc, że nie możemy czuć się bezpiecznie we własnym mieście - piszą działacze Stowarzyszenia...
Koronawirus. 166 nowych zakażeń stwierdzono ostatniej doby u mieszkańców województwa świętokrzyskiego, zmarło 13 osób - podaje Ministerstwo Zdrowia.
Pandemia koronawirusa uniemożliwiła zorganizowanie w tym roku wigilii dla bezdomnych w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wigilijny posiłek będzie jednak wydawany w specjalnym namiocie ustawionym na placu przed WDK.
Ważny krok w stronę budowy wschodniej obwodnicy Kielc. Drogowcy ogłosili przetarg na wykonanie dokumentacji wartej pół miliarda inwestycji. W efekcie będzie wiadomo m.in., jaki będzie miała przebieg.
Sąd Rejonowy Katowice-Wschód nie zgodził się na tymczasowe aresztowanie dwóch wicedyrektorów Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zatrzymanych przez CBA. Nie ma nawet decyzji o dozorze policyjnym.
41-letni funkcjonariusz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Kielcach, były szef tej instytucji, brał udział w kolizji drogowej koło Piotrkowa Trybunalskiego. Mężczyzna był "po użyciu alkoholu" i zapowiada walkę przed sądem.
Skarżyski radny PiS i pracownik urzędu marszałkowskiego w Kielcach potrącił we wtorek autem starszą kobietę na przejściu dla pieszych. Policja podaje, że badanie alkomatem wykazało u niego raz 0,52, a drugi 0,48 promila alkoholu. On sam twierdzi, że...
Ponad 360 paczek z pierogami przygotowanymi w szkolnych stołówkach trafiło w ramach mobilnej wigilii miejskiej do najbardziej potrzebujących mieszkańców Sandomierza.
Do policji wpłynęło oficjalne zawiadomienie o ściganie wandali niszczących tęczowe ławeczki w Kielcach. Z kolei radny PiS w interpelacji proponuje demontaż lub przemalowanie ławek.
Aż 25 mieszkańców naszego regionu przegrało ostatniej doby walkę z koronawirusem. To bardzo blisko niechlubnego rekordu z 4 listopada.
Zaginionego mieszkańca gminy Zagnańsk Stanisława Zagdańskiego poszukują rodzina i policjanci. 70-letni mężczyzna w sobotę wyszedł z domu i nie wrócił.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.