Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A komu to przeszkadzało ? W takiej Warszawie dla przykładu , jadąc w latach 1983 1988 Al. Stegny na Ursynów, można było podziwiać stado do 16 krów pasących się " Pod Skocznią " Nadmieniam że 3 - 4 konie też się tam pasły . A dla zatwardziałych mieszczuchów Warszawskich - widok z Mostu Poniatowskiego w stronę Starego Miasta - 4-5 krów pasących się na skarpie ~ oczywiście na terenach poniżej Kina Skarpa . w sadzie, na terenach zakonnych , obecnie ma tam stanąć jakieś biurowiec. :-)
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Uważam ze wszystkich czerwonych wioskowych głupków należy zamknąć w Tworkach, a jeszcze lepiej wysłać ich w stronę słońca, albo do innego słńca które pomieszkuje i nigdy nie zachodzi w Korei Północnej. To są ludzie o mentalność chłopa pańszczyźnianego. W mordę dostawał w kurnej chacie mieszkał za granicę wsi nie mógł bez pozwolenia wyjechać, a za ochłapy pana po rękach całował.
  @sanki123 Zawsze z Ciebie wyjdzie prostak lub nie czerwony głupek - jak zwykle. Mieszkałeś na wsi w kurnej chacie ? - to przykre ale to widać.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  I wszechobecne furmanki, nie tylko w "dzień dyszla", do tego "spadochroniarki" - wiejskie kobiety w pięknych pasiakach ze "spadochronem" na plecach, w którym przywoziły przepyszne sery, śmietanę, jajka, i mięsko - świeżutkie i wszelakie - nawet rzadka obecnie baraninka. Na Czarnowie na miejscu Jagiellońskiej na wysokości Stacji Krwiodawstwa i w kierunku Karczówki - też były krówki a rankiem zajrzał lis, zające ganiały po łące a i była na środku słynna "budka z piwem" na wysokości Cefarmu.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  A czy pokażecie Kielce sprzed PRL, to byłyby ciekawe obrazki kapitalistycznych Kielc.
  @q1188 O to chodzi że ikonografia przedwojennych Kielc jest uboga - samo to o czymś świadczy - nawet nie było co pokazywać. Jest trochę pocztówek - trochę zdjęć w IKC i sporadycznie w innych periodykach.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  I tak na bazie tych krów w latach 50/60 teraz mamy obwodnicę przecinającą miasto na pół, bo takie były plany z tegoż okresu
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  I komu to przeszkadzało ? Ludzie mieli pracę, jedli więcej mięsa i prawdziwych wędlin nawet w okresie kartkowym, mleko pachniało jak mleko, itd. Mało kto wie - ale dziś większość t.zw. czekolad to by były dawniejsze wyroby czekoladopodobne !!! Ludzie nie martwili się o przyszłość, co z tego że na mieszkanie czekało się nawet 10 lat - ale każdego było na nie stać a urządzić je można było za grosze i to na kredyt, niskooprocentowany a nie złodziejski. Itd., itd.
  już oceniałe(a)ś
  1
  6