Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Może by media zajęły się tym, że zniszczono praktycznie połączenia kolejowe z Kielc do innych miast, a nie pisaniem bajek o superszybkich pociągach, które i tak tu nie dotrą nigdy. Nie ma jak dotrzeć normalnie pociągiem do stolicy, to chyba ważniejsze?
  @nienietak6 Szybkie pociągi to nie są bajki jeśli chodzi o Kielce. Odcinek Od CMK, ściślej od Czarncy gdzie CMK krzyżuje się z linią Kielce - Częstochowa pociąg z Vmax=200 km/h pokona w czasie 55 min. Odcinek Kielce Czarnca kiedyś pokonywało się w czasie 35 min. Gdyby tak zlikwidować ograniczenia na przejazdach niestrzeżonych i kilku innych można ten odcinek pokonać w 30 min. Niestety brak łącznicy Czarnca - Włoszczowa Płn. Gdyby była Z Kielc pociągiem dużej prędkości przez CMK do Warszawy spokojnie można by dojechać w półtorej godziny. Problem w tym, że chętnych na takie podróże brak. Wszyscy przesiedli się do blachosmrodów.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Gdyby była wystarczająca ilość chętnych do korzystania z tych pociągów to nikt by ich nie likwidował.
  już oceniałe(a)ś
  2
  6
  @nienietak6 a w jakim celu mozna jechać do KIELC?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Jakie korzyści mają z tego Kielce? 30 lat temu expres Nida jechał do Warszawy 2 godz.30min. Teraz ponad 3godz.!!!..............i brak połączeń z innymi większymi miastami. To jest klęska.
  @mp3-1 Nida najlepszy czas w historii miała 2 godz. 25 min. Nie zatrzymywała się wtedy w Warszawie Zach. Te czasy już chyba nie wrócą.....
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Jeszcze w I połowie lat 90-tych pospieszne pokonywały trasę do W-wy w 2 godziny 40 minut. Były takie popołudniem z Kielc, co dwie godziny, potem oczywiście znikły. A Nida faktycznie rano jechała 2,35 h do Centralnej. Potem już było gorzej, a teraz już jest całkowita zapaść!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @mp3-1 Sorry, takie mamy fikcyjne państwo. Bartek
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jazdy testowe nie odbywają się pod Włoszczową! a na odcinku Góra Włodawska a Psarami bo tamten odcinek jest do dużych prędkości przystosowany.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  TGV we Włoszczowej oczywiście się zatrzymuje?
  @Mały Gluś Wtedy nie osiągnie maksymalnej szybkości 160 km.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0