Piłkarze Jogi Bonito zdobyli aż 16 bramek w ćwierćfinałowym starciu z FC Farfalle. Dzięki temu poprawili swój własny rekord strzelecki tegorocznej edycji Wakacji z Futbolem 2019 im. Adama Gołąba.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W fazie grupowej Joga Bonito zaaplikowała Rybce Mini-Mini aż 12 goli. Teraz prawdziwy festiwal strzelecki urządził sobie Kuba Fibakiewicz, który zdobył aż osiem bramek i awansował na pierwsze miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników turnieju. W dodatku aż trzy razy trafił w słupek. Trzeba jednak dodać, że przy biernej postawie zmęczonych zawodników FC Farfalle, którzy po stratach w ataku nie wracali się do defensywy.

Najbardziej wyrównany był ćwierćfinał: Laga w Pszut – Zjednoczeni. Ci pierwsi, po zweryfikowanym walkowerze za ich mecz z FC Farfalle, najpierw musieli zagrać z tym zespołem o pierwsze miejsce w grupie. Udowodnili swoją wyższość i wygrali 3:0. W meczu o półfinał Laga w Pszut była zespołem lepszym od Zjednoczonych. Wygrała co prawda tylko 1:0, ale był to najniższy wymiar kary dla rywali. Świetnie między słupkami Zjednoczonych, po raz kolejny w naszym turnieju, spisywał się Maciej Kowalski, który obronił kilka arcytrudnych strzałów. Paradoksalnie to jednak on zawinił przy stracie jedynej bramki. Źle wybił piłkę, trafił w nadbiegającego rywala i futbolówka wpadła do siatki.

Decydujące cztery mecze naszego turnieju w środę 14 sierpnia. Wtedy też wręczone zostaną puchary dla najlepszych drużyn i najskuteczniejszego zawodnika. Wyróżnimy też najlepszego bramkarza oraz MVP turnieju.

Wyniki dziewiątego dnia Wakacji z Futbolem:

Grupa A: Laga w Pszut – FC Farfalle 3:0 (Kawecki 2, J. Korba)

Ćwierćfinały: Laga w Pszut – Zjednoczeni 1:0 (Suder)

Czerwone Diabły – Polonia 9:2 (Lis 4, Misztal 2, Gawlik 2, Wojtachnio – Gawlik 2)

FC Farfalle – Joga Bonito 0:16 (Fibakiewicz 8, Szczerek 4, Bednarski 2, Sarna, Krajewski)

Wolni Strzelcy – East Fife 6:0 (walkower)

Terminarz finałowych spotkań (2 x 15 minut)

środa – 14 sierpnia, godz. 9: I półfinał: Laga w Pszut – Joga Bonito, 9.45: Czerwone Diabły – Wolni Strzelcy, 10.30: mecz o trzecie miejsce, 11.15: finał

Najskuteczniejsi:

17 – Kuba Fibakiewicz (Joga Bonito),

14 – Paweł Lis (Czerwone Diabły),

12 – Maciej Żądło (Wolni Strzelcy),

11 – Jan Kuc (Joga Bonito), Marcin Szczerek (Joga Bonito),

8 – Aleksander Balewicz (East Fife), Wiktor Bartoszek (Wolni Strzelcy).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem