Drużyna Joga Bonito obroniła tytuł najlepszej drużyny mistrzostw Kielc szóstek piłkarskich Wakacje z Futbolem 2019 im. Adama Gołąba.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Już w pierwszym półfinale znów błysnął Maciej Żądło. Ten zawodnik jest autorem dwóch rekordów strzeleckich turnieju. W meczu z Czerwonymi Diabłami pobił swój z fazy grupowej. Wówczas trafił osiem razy, a teraz raz więcej. Z drugiej strony trzeba oddać też jego kolegom, że świetnie pracowali na jego bramki.

Decydujące mecze były pasjonujące. Starcie o trzecie miejsce zakończyło się remisem i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. W nich strzelcom trzęsły się nogi, nie pomagała też śliska, nasiąknięta deszczem murawa i o wygranej Lagi w Pszut zadecydował jeden skutecznie wykonany karny.

Jeszcze przed finałem zdecydowaną przewagę psychologiczną mieli Wolni Strzelcy, którzy w fazie grupowej dwa razy pokonali Jogę Bonito, w tym raz aż 10:2! W dodatki ci pierwsi znakomicie rozpoczęli pojedynek i prowadzili 3:1. Wydawało się, że nic ich nie zatrzyma. Wtedy jednak piłkarze Jogi Bonito pokazali olbrzymią klasę. Nie załamali się, byli świetnie motywowani głośnymi okrzykami przez Mateusza Bednarskiego i zaczęli odrabiać straty. Mało tego, zdobyli cztery gole z rzędu i objęli prowadzenie 5:3. Wolni Strzelcy potrafili się podnieść, strzelili kontaktową bramkę, ale do remisu nie doprowadzili.

Królem strzelców turnieju został Maciej Żądło, który zdobył aż 23 bramki! O cztery trafienia mniej miał Kuba Fibakiewicz, wybrany przez nas najlepszym zawodnikiem imprezy. Najlepszym bramkarzem uznaliśmy Adriana Grabowskiego (Wolni Strzelcy). Ten ostatni o nagrodę miałby ciężko, ale do półfinału nie awansowali Zjednoczeni z jednym z największych odkryć turnieju, bramkarzem Maciejem Kowalskim.

Od sześciu lat Wakacje z Futbolem rozgrywane są ku pamięci Adama Gołąba. Był on od 2001 r. naszym redakcyjnym kolegą, wspaniałym człowiekiem, znakomitym dziennikarzem, wieloletnim szefem redakcji sportowej kieleckiej „Gazety Wyborczej”. Zmarł w lipcu 2013 r. w wieku zaledwie 39 lat.

Wyniki decydujących spotkań:

I półfinał: Joga Bonito – Laga w Pszut 3:1 (Buras 3 – J. Korba),

II półfinał: Wolni Strzelcy – Czerwone Diabły 15:0 (Żądło 9, Górski 4, Bartoszek, Gajos),

Mecz o trzecie miejsce: Laga w Pszut – Czerwone Diabły 1:1, karne 1:0 (J. Korba – Boiko),

Finał: Wolni Strzelcy – Joga Bonito 4:5 (Żądło 2, Górski, Bartoszek – Fibakiewicz 2, Szczerek 2, Bednarski)

Najskuteczniejsi:

23 – Maciej Żądło (Wolni Strzelcy),

19 – Kuba Fibakiewicz (Joga Bonito),

14 – Paweł Lis (Czerwone Diabły),

13 – Marcin Szczerek (Joga Bonito),

11 – Jan Kuc (Joga Bonito),

10 – Wiktor Bartoszek (Wolni Strzelcy)

9 – Jakub Górski (Wolni Strzelcy).

8 – Aleksander Balewicz (East Fife).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem