Pojedynek FC Mukat - Wolni Strzelcy był absolutnym hitem drugiego dnia mistrzostw Kielc szóstek piłkarskich: Wakacje z Futbolem 2020 im. Adama Gołąba.

Jak był to pasjonujący pojedynek, najlepiej obrazują statystyki. Oba zespoły w meczu oddały w sumie aż 30 strzałów! W pierwszej połowie lepszą drużyną byli finaliści z ubiegłorocznej edycji - Wolni Strzelcy, którzy na inaugurację turnieju zdobyli aż szesnaście bramek. Do przerwy mieli przewagę w polu, dłużej utrzymywali się przy piłce i oddali trzy razy więcej strzałów na bramkę (9-3). Sekundy przed końcem tej części zdobyli też bramkę. Zespołową akcję sfinalizował Maciej Żądło, który na razie skutecznie broni tytułu najskuteczniejszego zawodnika turnieju, bo zdobył już dziesięć goli.

Po zmianie stron role się odwróciły. To drużyna FC Mukat przejęła inicjatywę, częściej strzelała (aż 11 razy). Szybko wyrównała, a potem zdobyła dwie bramki z kontrataków, mądrze się broniła i wygrała 3:2.

W innym ciekawym starciu znów punkty zdobyła Laga w Pszut. We wtorek zespół dowodzony przez braci Maksymiliana i Jana Korbę zremisował 3:3 ze Szkoła Jazdy Tomasu Hãi-tô. Teraz pokonał Czerwone Diabły 3:1 i awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Trzecia kolejka odbędzie się we wtorek, 14 lipca, tradycyjnie na orliku przy Szkole Podstawowej nr 39 przy ul. Krzyżanowskiej 8 w Kielcach (obok Wszechnicy Świętokrzyskiej).

Od siedmiu lat turniej jest rozgrywany ku pamięci naszego zmarłego przyjaciela, świetnego dziennikarza, przez wiele lat organizatora „Wakacji z Futbolem” - Adama Gołąba.

Wakacje z Futbolem 2020 organizują „Gazeta Wyborcza” w Kielcach i Urząd Miasta Kielce. Odbywają się one już po raz 21.