Piotr Ciszewski, kapitan Zjednoczonych, dopiął swego i zgodnie już z tradycją naszego turnieju Wakacji z Futbolem 2020 im. Adama Gołąba zdobył bramkę strzałem zza połowy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piotr Ciszewski to silny, lewonożny piłkarz, który wyspecjalizował się w naszej imprezie w oddawaniu groźnych strzałów z dystansu. Już w ubiegłorocznej edycji popisał się efektownym lobem i pięknym golem. W tej edycji kapitan Zjednoczonych aż do dziewiątej kolejki musiał czekać na zdobycie premierowej bramki. Wcześniej mimo sporej liczby prób, brakowało mu szczęścia, bo dwa razy piłka po jego strzałach zza połowy lądowała na poprzeczce lub minimalnie tuż nad nią. We wtorkowy poranek w ten sposób pokonał Wojciecha Marka, rezerwowego bramkarza FC Mukat.

Przy Piłce Piotr Ciszewski, kapitan Zjednoczonych
Przy Piłce Piotr Ciszewski, kapitan Zjednoczonych  Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl

Gol ten nie dał jednak jego drużynie punktów, bo Zjednoczeni przegrali 3:5. Należą im się jednak brawa, bo postawili się jednemu z faworytów rozgrywek. – Zabrakło nam skuteczności. Zdobyliśmy trzy gole, ale mogliśmy więcej, ale marnowaliśmy świetne okazje – przyznał Hubert Urbanowski ze Zjednoczonych.

Z drugiej strony trzeba również przyznać, że FC Mukat miał też kilka świetnych sytuacji. W dodatku musiał sobie radzić bez swojego świetnego duetu strzelców: Krzysztofa Kity i Patryka Kuzi. Dzięki wygranej FC Mukat zapewnił sobie pierwsze miejsce po fazie zasadniczej. Nawet jeśli dogoniłby go w tabeli ekipa Wolnych Strzelców, to i tak ma gorszy bilans bezpośredniego starcia, które przegrała 2:3.

Apelujemy, że zaszły zmiany w terminarzu. Mecze z 11 sierpnia zostaną rozegrane już w środę, 5 sierpnia (terminarz poniżej).

Od siedmiu lat turniej jest rozgrywany ku pamięci naszego zmarłego przyjaciela, świetnego dziennikarza, przez wiele lat organizatora Wakacji z Futbolem – Adama Gołąba.

Wakacje z Futbolem 2020 organizują „Gazeta Wyborcza” w Kielcach i Urząd Miasta Kielce. Odbywają się one już po raz 21.

Wyniki dziewiątego dnia Wakacji z Futbolem 2020 im. Adama Gołąba:

Zjednoczeni – FC Mukat 3:5 (Urbanowski, P. Ciszewski, Cieśla – Szymaniak 2, Święcki, Molęda, Jaros),

Szkoła Jazdy Tomasu Hãi-tô – Wolni Strzelcy 0:6,

Mexicana Morawica – ŚKL Cosmos Józefów 2:1 (Sobaś, Jaroń – Marko),

Czerwone Diabły – Bukówka Team – obustronny walkower

Pauzowały: Długie Trąby

Terminarz ostatniego dnia eliminacji (5 sierpień):

godz. 9: ŚKL Cosmos Józefów – Zjednoczeni, 9.30: Bukówka Team – Mexicana Morawica, 10: Zjednoczeni – Bukówka Team, 10.30: Wolni Strzelcy – Mexicana Morawica, 11: Długie Trąby – Laga w Pszut, 11.30: Wolni Strzelcy – Czerwone Diabły,  12: Szkoła Jazdy Tomasu Hãi-tô – Długie Trąby.

Tabela po dziewięciu kolejkach (cztery najlepsze drużyny zagrają w półfinale):

1. FC Mukat 9 24 42:20

2. Wolni Strzelcy 7 18 53:6

3. Mexicana Morawica 7 16 34:10

4. Długie Trąby 7 15 31:13

5. Laga w Pszut 8 11 16:20

6. Szkoła Jazdy Tomasu Hãi-tô 8 8 19:27

7. Bukówka Team 7 6 14:30

8. ŚKL Cosmos Józefów 8 6 15:38

9. Zjednoczeni 7 4 13:43

10. Czerwone Diabły 8 0 2:44

Najskuteczniejsi:

18 – Maciej Żądło (Wolni Strzelcy),

12 – Krzysztof Kita, Patryk Kuzia (obaj FC Mukat), Michał Pokora (Długie Trąby),

9 – Bartłomiej Juszczyk (Długie Trąby),

8 – Michał Żołądek (Mexicana Morawica),

5 – Dawid Bednarski i Kamil Jaroń (obaj Mexicana Morawica), Aleksander Balewicz (Szkoła Jazdy Tomasu Hãi-tô), Kacper Szymaniak (FC Mukat),

4 – Wojciech Gajos i Filip Kaczmarski (obaj Wolni Strzelcy), Karol Sobaś (Mexicana Morawica),

3 – Jan Korba, Maksymilian Korba, Tomasz Nockowski, Mateusz Kawecki (wszyscy Laga w Pszut), Wiktor Bartoszek i Łukasz Górski (obaj Wolni Strzelcy), Kacper Żabka i Maciej Pokora (obaj Długie Trąby), Mateusz Orłowicz i Olek Marko (obaj ŚKL Cosmos Józefów),  Mateusz Gadomski (Szkoła Jazdy Tomasu Hãi-tô), Adrian Cieśla (Zjednoczeni), Kamil Święcki (FC Mukat).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem