46 bramek padło na zakończenie fazy grupowej mistrzostw Kielc szóstek piłkarskich: Wakacje z Futbolem 2020 im. Adama Gołąba.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do ostatniej kolejki nie było wiadomo, jakie będą pary półfinałowe. Pewne było tylko to, że z numerem jeden w decydującej fazie wystartuje FC Mukat. W tabeli ostatecznie dogoniły go Wolni Strzelcy, ale przegrali 2:3 w bezpośrednim starciu. Szansę na podium zaprzepaściła Mexicana Morawica, która grając w osłabionym składzie najpierw niespodziewanie tylko zremisowała 2:2 z Bukówką Team, a potem przegrała właśnie z Wolnymi Strzelcami.

Z impetem turniej zakończyła za to drużyna ŚKL Cosmos Józefów, która wysoko pokonała Zjednoczonych 6:1, a hat trickiem popisał się Filip Salva. W nagrodę Cosmos zakończył turniej na siódmej pozycji.

W ostatnim środowym spotkaniu padło aż czternaście bramek. Długie Trąby rozgromiły Lagę w Pszut 11:3. To jednak ci drudzy mogli cieszyć się z najpiękniejszego gola dnia. Grający wyjątkowo na bramce Jan Korba zauważył lekko wysuniętego bramkarza rywali i pokonał go strzałem przez całe boisko! To nie pierwszy raz, kiedy piłkarze Lagi w Pszut zdobywają bramkę - stadiony świata. Wcześniej zrobili to Tomasz Nockowski oraz Adrian Suder.

Królem strzelców fazy grupowej został Maciej Żądło. Napastnik Wolnych Strzelców przed dwoma ostatnimi spotkaniami ma przewagę aż ośmiu bramek przed trzema zawodnikami i wydaje się, że jest o krok od obrony trofeum sprzed roku.

W środę, 12 sierpnia, decydujące mecze Wakacji z Futbolem 2020 im. Adama Gołąba. W półfinałach FC Mukat zmierzy się z Mexicaną Morawica, a Wolni Strzelcy z Długimi Trąbami.

Od siedmiu lat turniej jest rozgrywany ku pamięci naszego zmarłego przyjaciela, świetnego dziennikarza, przez wiele lat organizatora Wakacji z Futbolem – Adama Gołąba.

Wakacje z Futbolem 2020 organizują „Gazeta Wyborcza” w Kielcach i Urząd Miasta Kielce. Odbywają się one już po raz 21.

Wyniki dziesiątego dnia Wakacji z Futbolem 2020 im. Adama Gołąba:

ŚKL Cosmos Józefów - Zjednoczeni 6:1 (Salva 3, Marko 2, Janiszewski - Cieśla),

Bukówka Team - Mexicana Morawica 2:2 (Ptak 2 - Bednarski, Łysak),

Zjednoczeni - Bukówka Team 1:4 (P. Ciszewski - Ptak 2, Ciszowski, Dorobek),

Wolni Strzelcy - Mexicana Morawica 3:1 (Żądło 2, Bartoszek - samobójcza),

Długie Trąby - Laga w Pszut 11:3 (Rodzim 4, Maciej Pokora 3, Jabłoński 2, Foks, Janusz - Łużniak, Taborek, J. Korba),

Wolni Strzelcy - Czerwone Diabły 6:0 (walkower),

Szkoła Jazdy Tomasu Hãi-tô - Długie Trąby 0:6 (walkower).

Tabela po rundzie zasadniczej (cztery najlepsze drużyny zagrają w półfinale):

1. FC Mukat 9 24 42:20

2. Wolni Strzelcy 9 24 62:7

3. Długie Trąby 9 21 48:16

4. Mexicana Morawica 9 17 37:15

5. Laga w Pszut 9 11 19:31

6. Bukówka Team 9 10 20:33

7. ŚKL Cosmos Józefów 9 9 22:41

8. Szkoła Jazdy Tomasu Hãi-tô 9 8 19:33

9. Zjednoczeni 9 4 15:53

10. Czerwone Diabły 9 0 2:50

Terminarz decydującego dnia:

Środa, 12 sierpnia - godz. 9: I półfinał: FC Mukat - Mexicana Morawica, 9.40: II półfinał: Wolni Strzelcy - Długie Trąby, 10.30: finał turnieju

Najskuteczniejsi:

20 – Maciej Żądło (Wolni Strzelcy),

12 – Krzysztof Kita, Patryk Kuzia (obaj FC Mukat), Michał Pokora (Długie Trąby),

9 – Bartłomiej Juszczyk (Długie Trąby),

8 – Michał Żołądek (Mexicana Morawica),

6 - Olek Marko (ŚKL Cosmos Józefów), Ptak (Bukówka Team), Dawid Bednarski (Mexicana Morawica), Maciej Pokora (Długie Trąby),

5 – Kamil Jaroń (Mexicana Morawica), Aleksander Balewicz (Szkoła Jazdy Tomasu Hãi-tô), Kacper Szymaniak (FC Mukat),

4 – Wojciech Gajos, Wiktor Bartoszek, Filip Kaczmarski (wszyscy Wolni Strzelcy), Karol Sobaś (Mexicana Morawica), Filip Salva (ŚKL Cosmos Józefów), Adrian Cieśla (Zjednoczeni), Jan Korba (Laga w Pszut), Krystian Rodzim (Długie Trąby),

3 – Maksymilian Korba, Tomasz Nockowski, Mateusz Kawecki (wszyscy Laga w Pszut), Mikołaj Toporek i Patryk Ciszowski (obaj Bukówka Team), Kacper Żabka (Długie Trąby), Mateusz Orłowicz (ŚKL Cosmos Józefów), Łukasz Górski (Wolni Strzelcy), Mateusz Gadomski (Szkoła Jazdy Tomasu Hãi-tô), Kamil Święcki (FC Mukat).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem