Sprawę ujawnił podczas ostatniej sesji rady gminy Arkadiusz Jędras, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach i kandydat na radnego Kielc z Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke.

- Chociaż szkolenie odbyło się w kwietniu, dopiero teraz dowiedziałem się, że zapłaciła za to gmina - opowiada Jędras. Sam wziął w nim udział, ale pokrył koszt z własnej kieszeni.

W szkoleniu wzięło udział dziewięciu radnych, w tym siedmiu z opozycyjnego dla wójta Stanisława Baryckiego klubu Wspólne Dobro. Kosztowało to 3960 zł. "Efektywne metody sprawowania mandatu radnego - od kampanii wyborczej do realizacji programu wyborczego" zorganizowano w podkieleckiej Ameliówce. Podczas dwudniowego szkolenia kandydaci na radnych uczyli się m.in., jak kreować wizerunek czy jak korzystać z Facebooka. Ćwiczono też sztukę perswazji i radzenie sobie w sytuacjach stresowych.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.