Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ogłoszona przez prezydenta Bogdana Wentę żałoba ma trwać do piątku 18 stycznia. W wydanym zarządzeniu czytamy, że odwołuje się wszelkie imprezy o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, rekreacyjnym i sportowym organizowane przez instytucje miejskie.

Przełożony został piątkowy pokaz spektaklu „Pawilon Peonii” chińskiej Opery Yue, organizowany przez Kielecki Teatr Tańca. Będzie go można obejrzeć w niedzielę 20 stycznia o godz. 17 na dużej scenie KCK. Zakupione bilety zachowują ważność.

Odwołane spotkania, warsztaty i koncert

Muzeum Historii Kielc odwołało środowe spotkanie z cyklu „Kieleckie Curriculum Vitae”.

W KCK w czwartek nie odbędą się warsztaty z Teatrem „Pegaz", a w piątek odwołano wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Walkiewicza w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda".

Z kolei w Domu Środowisk Twórczych przełożono planowany na sobotę koncert „Karnawał ze Straussem” w wykonaniu muzyków ze Strauss Ensemble. Odbędzie się 2 lutego o godz. 17, a zakupione do tej pory bilety zachowują ważność.

Przełożone zostanie także piątkowe spotkanie, które miało się odbyć w Instytucie Dizajnu poświęcone kieleckiej architekturze po II wojnie światowej.

Przedstawień nie będzie w dniu pogrzebu

Normalnie będą grane przedstawienia w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”, a także w Teatrze im. Stefana Żeromskiego.

Obie placówki mają odwołać spektakle w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza.

Filharmonia Świętokrzyska zrezygnowała ze środowego „Wieczoru filmowego” z projekcją filmu „Idol” z Alem Pacino i Annette Bening w rolach głównych.

W czwartek odwołany został koncert Zygmunta „Muńka” Staszczyka w klubie Napalm. Odbędzie się w innym terminie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.