Prof. Wojciech Rokita, świętokrzyski konsultant ds. ginekologii i położnictwa, zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Miał 54 lata. Nieoficjalnie wiadomo, że popełnił samobójstwo.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prof. Wojciech Rokita od 2012 roku kierował Kliniką Ginekologii i Położnictwa szpitala na Czarnowie, wcześniej pracował w Szpitalu Kieleckim przy ul. Kościuszki.

Z przerwami był wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa. Ostatnio tę funkcję objął na początku 2020 roku, kiedy rezygnację złożył dotychczasowy konsultant prof. Bogdan Chazan. Wprowadził system, dzięki któremu w naszym regionie umierało najmniej noworodków. Choć przez lata byliśmy na szarym końcu w kraju.

Profesor Rokita był zakażony koronawirusem. W ubiegłym tygodniu wrócił do Polski z zagranicznego urlopu. Szpital zapewniał, że nie miał kontaktu z pacjentkami. Początkowo podawano, że jest w stanie dobrym.

Nieoficjalnie wiadomo, że prof. Rokita popełnił samobójstwo.

W tej sprawie władze szpitala wojewódzkiego w Kielcach zwołały konferencję prasową. Potwierdziły śmierć profesora.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej