Europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Jarubas zakażony koronawirusem. Poinformował o tym w piątek przed południem na Facebooku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Moi drodzy, przeprowadzono u mnie test na obecność COV19. Okazał się pozytywny. Jestem w szpitalu i czuję się dobrze. Wyjdę z tego i wszyscy z tego wyjdziemy. Musimy??. Dziękuję lekarzom i pielęgniarkom i wszystkim za wyrazy wsparcia. Pamiętajcie: #zostańwdomu. Bądźcie zdrowi!" - napisał na Facebooku.

W piątek rano Ministerstwo Zdrowia potwierdziło szósty przypadek zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem. Poinformowano, że chodzi o pacjenta w sile wieku, który przebywa na oddziale chorób zakaźnych i czuje się dobrze.

Adam Jarubas jest eurodeputowanym Polskiego Stronnictwa Ludowego, prezesem tej partii w Świętokrzyskiem, a także wiceprezesem krajowych struktur.

W latach 2006-2018 był marszałkiem województwa świętokrzyskiego. Z funkcją pożegnał się, kiedy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do sejmiku województwa świętokrzyskiego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej