Chciałabym, żeby mieszkańcy zaczęli chwalić miasto - mówiła mi niedawno wiceprezydent Kielc Bożena Szczypiór.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nic dziwnego, sam często spotykam się z głosami krytykującymi Kielce oraz województwo świętokrzyskie. Nie chcę tu przytaczać haseł, jakie malkontenci rzucają w stronę naszej małej ojczyzny. Nie twierdzę też, że jesteśmy pępkiem świata. Wręcz przeciwnie – widzę, jak dużo trzeba zrobić, by Kielce i Świętokrzyskie rozwijały się w takim kierunku, byśmy mogli z dumą mówić o naszym regionie.

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ

Właśnie dlatego już po raz drugi organizujemy plebiscyt, który jest okazją do rozmowy o działaniach samorządów. Wraz z czytelnikami szukaliśmy, i wciąż szukamy, największych wyzwań stojących przed nami wszystkimi. „Supermiasta i Superregiony 2040” to właśnie okazja, by pomyśleć o naszej wspólnej przyszłości na kolejne dekady.

Inaugurując akcję, zaproponowaliśmy najważniejsze – naszym zdaniem – wyzwania dla Kielc oraz województwa. Poprosiliśmy też o zdanie przedsiębiorców, samorządów, a także czytelników. Dzięki temu powstała lista dwunastu wyzwań dla stolicy regionu oraz dwunastu dla województwa. Które z nich są najważniejsze? Z pewnością wszystkie. Ciekawi jesteśmy Państwa opinii. Dlatego poddajemy je pod głosowanie. By nam wszystkim już niedługo żyło się lepiej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ja przepraszam, ale to jest taki plebiscyt jakby kogoś zapytano: woli Pan pić czy sikać. Wszystko jest równie ważne i potrzebne. Może poza pierdaczeniem o budowie wizerunku - będzie fajne, dobrze urządzone, wygodne do mieszkania, pracy i rozrywki miasto to i wizerunek za tym pójdzie, nie odwrotnie.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Dla mnie najważniejsza jest szeroko pojęta ochrona przyrody, zwłaszcza masakrowanych na potęgę kieleckich i podkieleckich lasów oraz drzew w mieście. Niestety nic takiego nie ma na waszej liście, dlatego nie wezmę udziału w tym plebiscycie.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Może powstać lista dwunastu wyzwań, dwudziestu wyzwań a może pięćdziesięciu. To nie ma znaczenia. Potrzebny jest gospodarz-prezydent, który będzie chciał pracować dla dobra miasta. Nie wąsaty fleja zasiedziały kilkanaście lat w urzędzie. Ale też nie sportowiec-garniturowiec, który rządził przez pełnomocniczkę, boi się podjąć jakiejkolwiek decyzji, nie ma pojęcia o samorządzie i otacza się fatalnymi ludźmi.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  najważniejsze to zaprzestanie dewastacji przyrody, wycinając drzewa dewastujemy przyszłość naszych dzieci, które bez nich nie przetrwają
  już oceniałe(a)ś
  1
  0