Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nic dziwnego, sam często spotykam się z głosami krytykującymi Kielce oraz województwo świętokrzyskie. Nie chcę tu przytaczać haseł, jakie malkontenci rzucają w stronę naszej małej ojczyzny. Nie twierdzę też, że jesteśmy pępkiem świata. Wręcz przeciwnie – widzę, jak dużo trzeba zrobić, by Kielce i Świętokrzyskie rozwijały się w takim kierunku, byśmy mogli z dumą mówić o naszym regionie.

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ

Właśnie dlatego już po raz drugi organizujemy plebiscyt, który jest okazją do rozmowy o działaniach samorządów. Wraz z czytelnikami szukaliśmy, i wciąż szukamy, największych wyzwań stojących przed nami wszystkimi. „Supermiasta i Superregiony 2040” to właśnie okazja, by pomyśleć o naszej wspólnej przyszłości na kolejne dekady.

Inaugurując akcję, zaproponowaliśmy najważniejsze – naszym zdaniem – wyzwania dla Kielc oraz województwa. Poprosiliśmy też o zdanie przedsiębiorców, samorządów, a także czytelników. Dzięki temu powstała lista dwunastu wyzwań dla stolicy regionu oraz dwunastu dla województwa. Które z nich są najważniejsze? Z pewnością wszystkie. Ciekawi jesteśmy Państwa opinii. Dlatego poddajemy je pod głosowanie. By nam wszystkim już niedługo żyło się lepiej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.