Supermiasta i Superregiony 2022. Nasz plebiscyt na ulubione zielone miejsca z klimatem w Kielcach i Świętokrzyskiem jest na finiszu. Głosy oddawać można jeszcze tylko do niedzieli 29 maja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W trwającym od 13 maja głosowaniu prowadzą: w Kielcach nazywana przez mieszkańców "alejką" ulica św. Stanisława Kostki z obronionymi przed wycinką wiekowymi klonami, a w województwie świętokrzyskim przepiękny Ogród na Rozstajach w Młodzawach koło Pińczowa.

Świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik, którego poprosiliśmy o wskazanie jego ulubionych miejsc, dokonałby innego wyboru.

Zielone miejsca z klimatem w Kielcach. Wybierz swoje ulubione

- W Kielcach to Stadion Leśny, bardzo duży obszar zieleni, unikatowy, nie ma chyba takiego w innych miastach wojewódzkich. Doskonałe miejsce do biegania, na spacer, dla rowerzystów, a także do uprawiania sportów zimowych. Każdy znajdzie coś dla siebie, idealne miejsce do aktywnego wypoczynku - podkreśla.

Jeśli chodzi o miejsca z klimatem w województwie, to kurator Madzik, który jest zapalonym rowerzystą, zagłosowałby na Łysogóry z Łysicą i Świętym Krzyżem. - Ze względu także na wartości historyczne - uzasadnił. Drugą pozycję przyznał dla Wąwozu Królowej Jadwigi w Sandomierzu. - To też bardzo urokliwe miejsce - powiedział. 

Zielone miejsca z klimatem w Świętokrzyskiem. Zagłosuj na ulubione

Supermiasta 2022
CZYTAJ WIĘCEJ
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem