Czołowi polscy politycy krytykują zachowanie posła PiS i ministra ds. samorządu Michała Cieślaka. Naczelniczka poczty w Pacanowie zarzuca, że po interwencji polityka, przełożeni chcieli ją zwolnić dyscyplinarnie z pracy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O interwencji posła Cieślaka w Pacanowie głośno jest w całej Polsce. Po wizycie parlamentarzysty na miejscowej poczcie, naczelniczka Agnieszka Głazek dowiedziała się, że zostanie dyscyplinarnie zwolniona. Za to, że poseł poczuł się obrażony jej zachowaniem.

Z relacji kobiety wynikało, że Michał Cieślak przyszedł na pocztę odebrać korespondencję. Wtedy pani Agnieszka poskarżyła mu się na drożyznę na stacjach benzynowych, a także znaczny wzrost rat kredytów hipotecznych. Poseł Cieślak stwierdził jednak, że pani Agnieszka zachowywała się w rozmowie z nim w sposób niewłaściwy. I dlatego interweniował u władz Poczty Polskiej.

Sprawa odbiła się szerokim echem w całej Polsce, a zachowanie Michała Cieślaka - delikatnie mówiąc - nie spotkało się ze zrozumieniem.

"Tak wyglądają spotkania PiS-u z ludnością"

Do sprawy odnieśli się najważniejsi politycy w Polsce. - Tak wyglądają spotkania PiS-u z ludnością. Życzę wszystkim państwu jak najmniejszej ilości tego typu spotkań, z tego typu politykami. Nawet jeśli w tym rządzie są odpowiedzialni za samorządy - powiedział podczas konferencji prasowej szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

A lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz interwencję posła Cieślaka nazwał "skandalem". "Opresyjne państwo Prawo i Sprawiedliwość w praktyce!" - napisał na Facebooku.

Okła-Drewnowicz: Niech się poda do dymisji

Sprawa zbulwersowała też polityków ze Świętokrzyskiego. Posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, wiceprzewodnicząca PO wystosowała w tej sprawie pismo do premiera Mateusza Morawieckiego. Poprosiła o wyjaśnienia, wytykając: "Reakcja ministra, który postanowił donieść na kobietę, a także przedstawicieli Poczty Polskiej, którzy natychmiast mieli uruchomić aparat represji, budzi mój zdecydowany sprzeciw".

ZOBACZ TAKŻE: Minister Cieślak zabiera głos w sprawie groźby zwolnienia na poczcie w Pacanowie. Twierdzi, że prosił o wyrozumiałość

Posłanka odniosła się również do oświadczenia, które wystosował Cieślak we wtorek późnym popołudniem. "Niech się Pan poda do dymisji i zamilknie" - doradziła.

Jarubas: Putin by się nie powstydził

"Putin by się nie powstydził takich standardów. Taką klasę ma nasza władza. W państwie PiS naród ma milczeć, a jeśli mówić to tylko pochwały dla rządzących" - napisał z kolei w mediach społecznościowych Adam Jarubas, europoseł PSL, wieloletni marszałek województwa świętokrzyskiego.

Związek obiecuje wsparcie

Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty zwraca uwagę, że historia pani Agnieszki go nie dziwi. - Spotkało mnie coś podobnego, wyrzucono mnie za wpis na Facebooku dotyczący sytuacji ekonomicznej poczty. Dwa lata włóczyłem się po sądach, aż w końcu wróciłem do pracy - mówi.

Solidaryzuje się z panią Agnieszką i obiecuje pomoc. - Po prostu szkoda mi tej kobiety. Wiem, że dla niej to wielki dramat.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kto podniesie rękę na władzę, temu władza tę rękę utnie. Witamy w PRL. Brawo PiS, mentalni bolszewicy.
  @Fredro
  ...tę rękę odrąbie. J. Cyrankiewicz.
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  @XXXX
  prowokator albo szaleniec
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @Fredro
  PiS robi tyle, na ile pozwala im suweren. A ze pozwala na wszystko to i PRL wrocil
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @Fredro
  odkąd żondzo tytułuję ich
  pisBOLSZEWIĄ
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @Fredro
  W oryginalnym wykonaniu jest tutaj: www.youtube.com/watch?v=X7Bf-0kIhGo
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  No cóż, czego po pisowskim troglodycie możemy się spodziewać.
  Ludzie nawet z odrobina przyzwoitości omijają tą mafię z daleka. Trafiają tam tylko
  świry, oszołomy karierowicze i osobniki pozbawione podstawowej przyzwoitości.
  @gaton
  a mimo tej pogardy dla ludzi sondaże jakby bez większych zmian - dobrozmieńcy i polskozbawy dalej pławią się w "poparciu" suwerena
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @gaton
  czyli ogromna czesc narodu
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @hrabiacosel
  Bo za wiarę i za polskość trzeba cierpieć. Pierwszy krok to opowiadanie bzdur wszelakich, które w imie świętego polsko-katolickiego cierpienia trzeba znosić!
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Solidaruchy jej nie darują, że mąci , krytykuje i pewnie jeszcze w zamach smoleński nie wierzy.
  Ku...zja ją paskami złoi I zrozumie kobieta, że pomagać trzeba, nie przeszkadzać.
  Mafijnemu państwu pis dzielców na licencji putlera
  już oceniałe(a)ś
  109
  0
  To naprawdę nieludzkie, żeby biedny poseł Polskiej Zdjednoczone Partii Prawicowej, który dzień i noc wylewa siódme poty dla suwerena, aby ludziom żyło się dostatniej, musi poza godzinami pracy wysłuchiwać zdanie suwerena, a już zwłaszcza suwerena, który jest niedoedukowany na linii walki o pokój.
  @geo-tmk
  na odcinku walki, a nie na linii!
  "aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza dla naszego klubu"
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @Hr.Albin
  Składam samokrytykę: owszem, na odcinku walki. W ramach samokrytyki będę odpracowywać weekendy na Orlenie, albo sprzątać jedną z nieruchomości tow. Obajtka.

  Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko dodać, że młody jestem, więc czasów ostatniej nowomowy nie znam, ale dzięki ciężkim wysiłkom posłów Zjednoczonej Prawicy szybko się uczę.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @geo-tmk
  samokrytyka szanownego kolegi została przez aktyw przyjęta ;-)
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Cieślak, nastojaszczij czekista.
  już oceniałe(a)ś
  85
  1
  Kobieta mu szczerze choć z żalem powiedziała jak jest, a on na nia doniósł. Jakim człowiekiem trzeba być, aby być zdolnym do takiego świństwa?
  @DeclanMore
  "Jakim człowiekiem trzeba być ..." - mam przede wszystkim wątpliwości co do tytułowania teakie zadufanego w sobie dupka "człowiekiem", ale zaryzykuję odpowiedź: "polactwem". Taką mieszanką wszystkich najgorszych cech socjalizmu a'la PRL, katolicyzmu (szczególnie w jego polskiej odmianie) i atawizmów popańszczyźnianych.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @DeclanMore
  Wychowany na ideałach Pawki Morozowa. Nie przypadkiem jednym z najważniejszych ludzi w PiS-ie jest Rysiu Terlecki, który złożył donos na własnego ojca.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @DeclanMore
  piSSlamistą?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @DeclanMore
  Maly chlopiec poskarzyl sie panu
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @ja_europejczyk
  trzeba być "człowiekiem" pisu..
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  przecież w Polsce wszyscy sa zadowoleni z rządów , poseł był w szoku i teraz ma traumę
  @marik73
  pewno czuł się "brudny", jak wychodził z poczty
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Pani naczelniczka powinna zainstalować w urzędzie szafę z magnetofonem żeby klienci mogli nagrywać pochwały dla prezesa i partii. Wtedy poseł zadzwoniłby do budynia z rekomendacją do odznaczenia naczelniczki. A tak dostanie łubu dubu.
  już oceniałe(a)ś
  54
  0