Zbiórka na leczenie małego Bruna nie trwa jeszcze dwóch tygodni, a na koncie jest już ponad 700 tys. zł. Zaangażowało się w nią wiele osób, firm i instytucji z Końskich i okolicy. - Wszyscy nam pomagają - podkreślają organizatorzy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

U niespełna 2-letniego Bruna wykryto w brzuszku wielki guz o wymiarach: 10,6 x 8,4 x 9,5 cm. To  neuroblastoma - złośliwy nowotwór, mocno zaawansowany. Rodzice z dzieckiem od niedzieli są już w klinice w Barcelonie, gdzie są możliwości jego usunięcia.

Koszty operacji i leczenia są ogromne. Dlatego rodzice Bruna zwrócili się o pomoc m.in. za pośrednictwem Fundacji "Kawałek Nieba". W zbiórkę pieniędzy zaangażowało się też wielu mieszkańców Końskich.

Pomagających jest mnóstwo

- Błyskawicznie to się rozeszło po naszym mieście. Pomagają dosłownie wszyscy - podkreśla zaangażowana w pomoc przyjaciółka rodziców dziecka. Prosi, aby nie podawać nazwiska i jej nie wyróżniać, ponieważ pomagających jest mnóstwo.

Prowadzona jest m.in. koleżeńska zbiórka pieniędzy. W niedzielę w sali bankietowej Astoria zorganizowano dużą imprezę charytatywną, w której wzięły udział setki osób. Jak informuje nasza rozmówczyni, dochód z samych licytacji przyniósł ponad 30 tys. zł.

Także w niedzielę odbył się charytatywny koncert koneckiej grupy muzycznej Hush Cookie. Zbiórki pieniędzy prowadzone są podczas meczów i zawodów sportowych, a także wydarzeń, na których spotykają się ludzie. Do akcji przyłączył się Stąporków, gdzie na rzecz Bruna odbędzie się IV Charytatywny Mikołajkowy Maraton Fitness.

Zbiórka na portalu i w parafiach

W najbliższą niedzielę, 23 października, zbiórka pieniędzy prowadzona będzie w parafiach w Końskich i okolicy. Nasza rozmówczyni podkreśla, że ksiądz z Dziebałtowa przekazał na leczenie Bruna tacę już z tej niedzieli.

Założona na Facebooku specjalna grupa "Pomoc dla Bruna" z hasłem "Pomaganie jest fajne" ma już ponad 7 tys. użytkowników. Dzieci i dorośli wystawiają na niej na licytację m.in. zabawki, książki, biżuterię czy odzież.

Wszystkie pieniądze z licytacji i zbiórek trafiają do Fundacji "Kawałek Nieba" za pośrednictwem charytatywnego portalu siepomaga.pl. W poniedziałek, 17 października, ok. godz. 11 przekroczona została już kwota 700 tys. zł. Potrzeba jeszcze około 360 tys. zł, a być może jeszcze więcej. Pomóc można za pośrednictwem strony internetowe siepomaga.pl/waleczny-bruno.  

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dziś pozostało 25% kwoty do zebrania. Bruno właśnie przechodzi badania niezbędne do dalszego leczenia w Barcelonie. Proszę o pomoc. Samo udostępnienie linka jest już ogromną pomocą.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0