Nie tylko miejska Korona, ale także KS Iskra prosi o wsparcie finansowe miasto i podległe mu Targi Kielce. Chodzi nawet o "kilka milionów złotych". Wiadomo, że targi się nie zgodziły. - Chcemy wybudować halę - mówi prezes Andrzej Mochoń.

To już swego rodzaju tradycja: na przełomie starego i nowego roku należąca do miasta Korona prosi radnych o dokapitalizowanie i niemal równolegle pojawia się informacja, że o wsparcie finansowe prosi też mistrzowska drużyna piłkarzy ręcznych. Zgodnie z tym scenariuszem kilka dni temu, po jak zwykle burzliwej dyskusji, pełnej zapewnień, że "konieczne są zmiany", radni zdecydowali o przekazaniu 4 mln zł. Dodatkowo Korona podpisała wartą ponad 900 tys. zł umowę sponsorską z Targami Kielce.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Dajmy wszystkim miliony skoro proszą i chcą równego traktowania a mieszkańcy niech sami załatają dziury w drogach bo to są wydatki mało istotne.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  Daj palec, a wezmą całą rękę. Żadnej kasy na żaden klub z kasy miejskiej dopóki są ważniejsze wydatki w mieście.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  TAK! Oba kluby należy nareszcie potraktować sprawiedliwie i odciąć całkiem od publicznej kasy.

  Utrzymywanie piłkarzyków takich czy owakich nie jest zadaniem samorządu. Ktoś lubi patrzeć na spoconych chłopaczków? Super, niech sobie płaci za to z własnych pieniędzy. Jest nawet cały portal w internecie do tego, nie trzeba płacić telewizji.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Za taki poziom i osiągnięcia jaki reprezentują, kopacze z KORONY powinni dopłacać od siebie jak to robą amatorzy w lidze TKKF którzy sami sobie finansują zabawę na świeżym powietrzu lub hali!! To zaś co robią Zawodnicy Pana Trenera Tałanta Dujszebajewa zasługuje na najwyższe uznanie w tym finansowanie tej Wielkiej Drużyny!! Miasto Kielce jeżeli ludzie gdzieś w Europie, w Polsce kojarzą albo kojarzą dobrze to tylko z Piłką Ręczną!! Ale jak z Kielcokami, jak ktoś osiąga sukcesy to trzeba mu dowalić, nogę podstawić...
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Państwowy właściciel wyciąga rękę po miejską kasę- czyli, że płacę na ręczną podwójnie? A jak idę na mecz to potrójnie? Skoro nożni i ręczni tak ochoczo wyciągają rękę po miejskie pieniądze, to może mieszkańcy powinni wchodzić na mecze za darmo? Wtedy przynajmniej te decyzje o dofiansowaniu by się choć trochę broniły
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Jakie ks Iskra? To Indrustrua czy Iskra? Jak po kase to Iskra jak marketing to Iskry nie ma.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Oczywiście, że klubu powinny byc równo traktowane. A co do hali to może Prezes Mochoń i władze miasta (stare i za chwilę nowe) pomyśłałyby chwilę i zamiast budować kolejnych targowy "hangar" postarały się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i zbudowały na terenie Targów Kielce wielofunkcyjny obiekt z trybunami na 8-10 tys. miejsc, częściowo mobilnymi, który mógłby służyć na najważniejsze mecze Iskry w Lidze Mistrzów (ligowe nadal w Hali Legionów), organizację dużych koncertów halowych, no i działalność targową. Wilk syty i owca cała, a i środki publiczne na budowę można znaleźć...
  @mifi
  Dość marnowania pieniędzy na sport zawodowy. Hale Targów mają służyć Targom, a nie prymitywnej rozrywce.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @czemu_nie
  To bardzo krótkowzroczne myślenie. Na świecie wiele ośrodków targowych w ten sposób rozszerza swoją ofertę i nie ma w tym nic złego. To wręcz dodatkowy atut i możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy z tytułu wynajmu obiektu. A sport zawodowy to nie marnowanie pieniędzy, jest tak samo ważny jak dotowane bez protestów jednostki kultury, czy sztuki. Nie można tego tak dzielić. Na wszystko w budżecie miasta powinno być miejsce.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @mifi
  ale problemem w tym przygpadku może być kolidowanie terminów targów i meczy. Przygotowanie do targów, budowa stoisk, oragnizacja prestrzeni to nie praca na jedną noc - czasem potrzeba tygodnia na to, więc co w takim przypadku? szukanie hali w innym mieście? moim zdaniem trudne do pogodzenia.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @antek figaszewski
  Ale nie wszystkie targi wymagają zajęcia wszystkich hal, tak jak nie wszystkie mecze muszą być grane w tej nowe hali (część nadal w Hali Legionów, te najważniejsze w większej hali). Wszystko jest do pogodzenia, tak to się odbywa w innych miastach na świecie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Wczoraj na meczu było 10 tysięcy mieszkańców , spróbujcie zlikwidować klub. Ci ludzie płacą podatki. Jak będzie dobry gospodarz, będzie na sport i na dziury.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0