Afera wokół Collegium Humanum. Na uczelni, wokół której działać miała zorganizowana grupa przestępcza, studia MBA robił m.in. starosta kielecki Mirosław Gębski z PiS i jego dwaj podwładni. Mogli liczyć na hojne dofinansowanie - po ok. 12,5 tys. zł na osobę.

O tym, że Mirosław Gębski - starosta kielecki i działacz PiS w Świętokrzyskiem - jest jednym z absolwentów uczelni Collegium Humanum, dowiedzieliśmy się kilkanaście dni temu. W czwartek, 14 marca, wysłaliśmy pytania do starostwa. W międzyczasie dotarliśmy do dokumentów, z których wynikało, że starosta i dwaj jego podwładni mogli prawdopodobnie liczyć na hojne dofinansowanie do studiów. Gdy w poniedziałek, 18 marca, zadzwoniliśmy do starosty Gębskiego, aby porozmawiać o jego edukacji, odparł, że od 20 minut jest na urlopie (była 15:20), na który "wysłała go »Wyborcza«". Swego czasu pisaliśmy bowiem, że staroście uzbierał się niemal miesiąc niewykorzystanego urlopu. Rozmawiać nie chciał.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Komentarze
To nie żadna "kontrowersyjna uczelnia". To mafijno-agenturalny wał! Nazywajmy rzeczy po imieniu
@poczwartek
Wał i przewał!
już oceniałe(a)ś
3
0
Ten dżentelmen za przeproszeniem starosta kielecki oprócz nienachalnej fizjonomii to posiada jeszcze jeden walor jak nienachalność intelektualną a ten dyplom MBA Collegium Humanum tylko to potwierdza!! Na ale suweren TKI(Tereny Koło Imperium) takiego sobie wybrał na wzór i podobieństwo swoje...
już oceniałe(a)ś
18
0
Zdemoralizowane dziaderstwo za kasę publiczną dla firm robi sobie MBA po angielsku jako retusz pszenno buraczanej gęby. Rektor mógł jako bonus pouczyć starostę w obszarze walki z lgtb.
już oceniałe(a)ś
10
0
Dostać kasę z kfs to cud. Nie dla wszystkich
@CalmT
A co słychać u asystenta Sienkiewicza? Kandydat trzeciej nogi do rady powiatu Jędrzejowskiego zatrzymany za jazdę na podwójnym gazie- 2 promile to nie syrop na kaszel.
już oceniałe(a)ś
0
2
Prokuratura pewnie sprawdzi listy obecnosci i podpisy.:-) a i moze ktos pojdzie na wspolprace. Masakra.
już oceniałe(a)ś
8
0
pazerność bez granic
już oceniałe(a)ś
6
0
MBA to jest to! MBA już jest! MBA za darmo?
Ja cie mogę! Ludzie...! Róbmy MBA.
Wszyscy jak leci, od siódmej to trzeciej.
już oceniałe(a)ś
6
0
Niech ten starosta ściągnie w końcu maskę
@zenek60
To nie maska, on serio tak wygląda.
już oceniałe(a)ś
4
0
@czemu_nie
Taa opowiadasz !?.., a ja myślałem, że po wypadku
już oceniałe(a)ś
1
0