Kolejny, trzeci już przedsezonowy sparing rozegra w środę drużyna Korony Kielce. Na Suzuki Arenie zmierzy się z Ruchem Chorzów. Spotkanie będą mogli obejrzeć kibice.
Katarzyna Furmanek z KKL Kielce zajęła trzecie miejsce w konkursie rzutu młotem podczas IX Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej rozegranego w nadmorskim Cetniewie.
Wyjazdowym pojedynkiem z Dynamem Bukareszt piłkarze ręczni Łomży Vive rozpoczną w połowie września rywalizację w Lidze Mistrzów. Organizatorzy tych rozgrywek podali wstępny terminarz.
Korona Kielce wygrała swój drugi przedsezonowy sparing. Po zwycięstwie z Zagłębiem Sosnowiec (3:2) tym razem pokonała Widzew Łódź 2:0. Trener Dominik Nowak testował dwóch zawodników - bramkarza Dariusza Szczerbala i pomocnika Janusza Nojszewskiego.
Drugi kontrolny mecz piłkarzy Korony przed nowym sezonem Fortuna 1 Ligi odbędzie się bez kibiców. W sobotnie południe kielczanie zagrają na Suzuki Arenie z Widzewem Łódź.
Ponad 28 mln zł przekazać ma Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na rozbudowę Hali Legionów w Kielcach. - Nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej decyzji - słyszymy w ratuszu.
Mecze młodych piłkarzy z roczników 2009-2010 rozpoczęły w czwartkowe popołudnie w Kielcach rywalizację w turnieju dzikich drużyn. Od lat wraz z urzędem miasta "Wyborcza" organizuje "Wakacje z futbolem".
Nie w Częstochowie, jak początkowo planowano, a w Kielcach piłkarze Korony zainaugurują nowy sezon Fortuna 1 Ligi. W piątek, 30 lipca zmierzą się ze Skrą.
Osiemnaście drużyn w trzech kategoriach wiekowych rywalizować będzie o puchar prezydenta Kielc. Turniej dzikich drużyn to kontynuacja organizowanych przez nas wraz z ratuszem "Wakacji z futbolem".
Jakub Sobura-Durma z KKL Kielce zdobył mistrzostwo Polski juniorów w biegu na 400 m przez płotki. Jego klubowa koleżanka Wiktoria Wijas została wicemistrzynią w rzucie młotem.
Maciej Bortniczuk i Adrian Danek nowymi piłkarzami Korony. W sobotę w pierwszym kontrolnym meczu przed nowym sezonem kielczanie pokonali u siebie Zagłębie Sosnowiec 3:2.
Największe tuzy światowego szczypiorniaka będą rywalami piłkarzy ręcznych Łomży Vive w nowym sezonie Ligi Mistrzów. Śmiało można powiedzieć, że kielczanie trafili do grupy śmierci.
Tu nie będzie łatwej grupy. Już ubiegły sezon Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych pokazał, jak wyrównana jest europejska czołówka. W piątkowe południe zespół Łomża Vive Kielce pozna grupowych rywali w nowym sezonie Champions League.
Gol Dylana Nahi, nowego zawodnika Łomży Vive, został uznany najładniejszą bramką minionej edycji Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Wyróżniono też trafienie kieleckiego kołowego oraz interwencję golkipera mistrzów Polski.
Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce znaleźli się w drugim koszyku przed piątkowym losowaniem nowego sezonu Ligi Mistrzów.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.