Halę o powierzchni 15,5 tys. m kw. zbuduje firma Strabag dla Targów Kielce. Będzie cztery razy większa od największej obecnie hali wystawienniczej.
Budowa obwodnic Opatowa i Wąchocka zakończy się w pierwszej połowie roku. Do końca roku oddany zostanie do użytku most na Wiśle w Sandomierzu.
W zbudowanym w ciągu niespełna roku bloku porodowym szpitala na Czarnowie w Kielcach znajduje się pięć sal, w tym do cesarskich cięć i z wanną do porodów w wodzie.
62 mln zł będzie kosztować nowoczesna hala do produkcji Majonezu Kieleckiego. Wykorzystana zostanie przy niej sztuczna inteligencja.
Wojewoda świętokrzyski Józef Bryk wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla ponad 16-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S74 Przełom/Mniów - Kielce Zachód.
Nie będzie można zjeżdżać na linie na wyspę na Zalewie Brodzkim. Gmina Brody uznała, że pilniejszą inwestycją jest remont wiaduktu nad torami.
Nowe władze Kielc chcą przebudować plac Wolności, ale porzucają ideę parkingu podziemnego. Inwestycyjne plany zostały urealnione, a teraz zaktualizowana ma być dokumentacja.
Kampus laboratoryjny Głównego Urzędu Miar w Kielcach to przykład inwestycji, która już za rządów Prawa i Sprawiedliwości wpisała się w ideę tzw. decentralizacji urzędów państwowych.
Zmieniła się już organizacja ruchu na ulicy Warszawskiej i na skrzyżowaniu w Niewachlowie. Kolejne zmiany w związku z remontami nastąpią w tym tygodniu na ulicach Bohaterów Warszawy i Panoramicznej w Kielcach.
Kielecka Książka (wcześniej Drogowiec) zatrudniała niegdyś ponad pół tysiąca pracowników. Po upadłej spółce pozostały długi i niszczejąca siedziba, która znalazła wreszcie nabywcę.
Inwestycje Kielce. - Trzeba było uciekać z rynku, bo mogło być jeszcze gorzej - mówił przed laty właściciel Agatu, znanej firmy budowlanej, której dawna siedziba została właśnie wyburzona.
Inwestycje Kielce. Spółka Dyckerhoff Polska zainwestuje 213 mln zł w Cementowni Nowiny, aby obniżyć emisję dwutlenku węgla.
Nowoczesna hala z podziemnych parkingiem ma mieć 12 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Targi Kielce planują jej budowę rozpocząć wiosną 2025 r., a zakończyć latem 2026 r.
Nowy właściciel działki, na której stoi wieżowiec po kieleckim Chemarze, jeszcze niedawno opowiadał o ambitnych planach remontu budynku. Teraz wystawił całą nieruchomość na sprzedaż - i to za czterokrotnie wyższą cenę!
Czy mała elektrownia jądrowa może zostać wybudowana pod Kielcami, na terenach niedoszłego lotniska w Obicach? Taką wizję snuje Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria, należąca do państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.