Wojciech Moranda z Żaka Kielce najlepszym zawodnikiem 45. Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdroju.
To dorobek zawodników kieleckiego klubu z zawodów Pucharu Polski na warszawskim Bemowie.
W poniedziałek po południu na specjalnej konferencji prasowej kielczanie zaprezentowali dwóch nowych graczy z zagranicy. Obu bardzo znanych na polskich boiskach - Serbów - ekslegionistę Aleksandara Vukovicia i... ekswiślaka Nikolę Mijailovicia.
- W pierwszej połowie grała Cracovia, w drugiej Korona - ocenił sobotni pojedynek trener gości Orest Lenczyk. Nic dodać, nic ująć. Efekt? Remis 1:1.
Po brązie przed rokiem wśród 19-latków grający w parze z Damianem Wojtasikiem z Sosnowca kielczanin Marek Leźnicki najlepszy na mistrzostwach Europy U-20 na greckiej wyspie Kos.
O jedną lokatę w porównaniu z mistrzostwami Polski seniorów poprawił się na czempionacie młodzieżowców w Bielsku-Białej lider świętokrzyskiej ekipy Krzysztof Radziszewski z KKL Kielce.
Plaga zaskakujących kontuzji w przeddzień meczu plus krzywdzące decyzje arbitra to usprawiedliwienia, ale chyba niewielkie, dla klęski KSZO Ostrowiec na stadionie Warty.
Wyraźny kryzys formy podopiecznych Ireneusza Pietrzykowskiego. Po porażce w Krakowie z Hutnikiem, Nidę na jej boisku rozgromił Naprzód.
Heko Czermno samodzielnym liderem.
Gdy naprzeciw siebie stają zespoły z Kielc i Płocka to mamy gwarancję emocji. Już po raz czwarty przekonaliśmy się o tym na kieleckim finale finałów wakacyjnych turniejów dzikich drużyn czyli Pucharze Mistrzów "Gazety".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.