Odkrywamy Świętokrzyskie - Gołuchów. W tej wsi w gminie Kije rośnie potężny dąb "Paweł". Wiekiem i rozmiarami ustępuje wprawdzie "Bartkowi", ale lepiej się trzyma.
Sandomierscy sadownicy wybronili się przed skutkami rosyjskiego embarga. Ceny jabłek są wysokie, a owoce trafiają na nowe rynki. - Takiego scenariusza nikt nie przewidział - przyznają.
Stacja Biznesu zmieni się na początku przyszłego roku budynek na kieleckiej Głęboczce. - Chcemy zaadaptować przestrzeń postindustrialną do nowych celów - zapowiada prezes Dorbudu.
Robotnicy przeprowadzający termomodernizację boku przy ul. Struga w Kielcach zamurowali gniazda. - Moi rodzice widzieli, jak ptaki histerycznie latają w kółko, bo nie mogą dostać się do młodych - zaalarmowała nas pani Grażyna.
Więzień skarżył się na ból w klatce piersiowej i duszności, ale ani psychiatra zatrudniony w kieleckim areszcie, ani lekarz pogotowia nie zlecili wykonania badania EKG. Cztery dni później mężczyzna przeszedł zawał, kilka dni później zmarł. Obaj...
Prawie pięć hektarów ma największe stanowisko, które archeolodzy przebadają w ramach przygotowań do budowy ekspresowej ?siódemki? z Chęcin do Jędrzejowa.
Jeśli mieszkańcy podczas konsultacji wypowiedzą się za tym, władze gminy rozpoczną starania o nadanie Morawicy praw miejskich
Zakład WIR Euro-Ubojnia ponownie został wystawiony na sprzedaż. Powstałe w 2006 roku przedsiębiorstwo dziś znajdujące się w upadłości likwidacyjnej, jest do kupienia za ok. 5 mln zł.
3185 interwencji ratowniczych przeprowadzili w poprzednim roku strażacy z Kielc i powiatu kieleckiego. W piątek zaprezentowali się mieszkańcom w uroczystej defiladzie
Karetka pogotowia zderzyła się z fiatem na skrzyżowaniu ulic Seminaryjskiej i Jana Pawła II w Kielcach. Kierowca samochodu osobowego został przewieziony do szpitala
Nałogowego hazardzistę, który napadł na 14-latka, bo brakło mu gotówki, zatrzymali policjanci w Kielcach.
Mimo minusowych temperatur w nocy można już sadzić balkonowe i ogrodowe kwiaty. Ogrodnicy mówią, że należą do nich m.in. pelargonie, lobelie i surfinie.
?Czas wojny? to książka Janusza Buczkowskiego, w której wybitny fotografik wojenną relację swojego ojca - żołnierza Andersa - przeplótł własnymi wspomnieniami. 21 maja spotkanie z autorem.
18 gmin powiatu kieleckiego zaprezentuje swój potencjał kulturalny podczas X Jarmarku Świętokrzyskiego, który odbędzie się na Łysej Górze 17 maja.
Od wczoraj na Facebooku krążyły zdjęcia z przemysłowego monitoringu sklepu Żabka na ul. Popiełuszki w Kielcach pokazujące wizerunek złodzieja, który ukradł puszkę z pieniędzmi dla chorego chłopca. Nie minęła nawet doba, a internauci ustalili, kim...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.