30 milionów złotych kosztowała budowa pierwszego w regionie pięciogwiazdkowego hotelu klasy wellness&SPA ?Odyssey? w kieleckiej Dąbrowie. W środę został oficjalnie zaprezentowany.
W przyszłym roku po gotowej łącznicy w Czarncy kursować będą dwa nowe pociągi PKP Intercity. Dzięki temu droga do Warszawy potrwa tylko dwie godziny. Rozpocznie się też remont kieleckiego dworca PKP.
Łuszczące się płytki chodnikowe, zapadnięta i powyrywana kostka oraz rozjeżdżone krawężniki - tak wygląda ul. Leśna, której remont zakończył się jesienią. Drogowcy twierdzą, że wykonawca będzie musiał ją poprawić
Kto nowym szefem Polskiego Radia Kielce? Chętnych nie brakuje, a o stanowiska zamierzają ubiegać się "starzy" radiowcy, ale i osoby dotychczas nie mające z radiem nic wspólnego. Termin zgłoszeń mija w środę.
Potwierdziły się nasze sobotnie informacje. Prawdopodobnie jesienią rozpocznie się budowa obwodnicy Parszowa i Wąchocka.
Do dziś urząd wojewódzki nie wiedział, że sprawa roszczeń Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach została załatwiona, i to wielomilionowym odszkodowaniem. Decyzja o wypłaceniu pieniędzy zapadła na posiedzeniu tajnym, a tempo było ekspresowe.
Wielką burzę wywołał mój artykuł "Gdzie Staszic rozwój inicjował" opublikowany w 41. numerze miesięcznika "POgłos". Jej rozmiary mnie nie zaskoczyły, powiem więcej - uważam to za sukces, jednak rozczarował charakter biegnącej od tygodnia debaty, tej...
Inaczej być nie mogło. Swoje 40. urodziny Andrzej "Piasek" Piaseczny mógł świętować tylko w Kielcach. - Kończąc poprzednią dekadę głośno śmiałem się z opowiadań znajomych o przemianie, która ma nastąpić. A jednak faktycznie nastąpiła - mówi...
Prawdopodobnie w poniedziałek dowiemy się, że znajdą się pieniądze na szybką budowę obwodnicy Wąchocka. A wczoraj drogowcy dostali zgodę na realizację tej inwestycji.
Kolejny drastyczny przypadek znęcania się nad zwierzętami. Rolnik z gminy Smyków hodował bydło w tak skandalicznych warunkach, że padało ono z głodu. Sprawa trafi do prokuratury.
Jeśli zarzuty się potwierdzą, może stracić stopień doktora. Sprawę od listopada wyjaśnia ponoć rzecznik dyscyplinarny uczelni.
Ile warto zapłacić za poprawę estetyki miasta? Wczoraj radni, wbrew planom urzędników, uznali, że kupowanie w takim celu dawnego kina Skałka to rozrzutność.
W krypcie przed jej głównym ołtarzem spoczywa kanclerz wielki koronny Jan Małachowski, kawaler Orderu Orła Białego, dzięki któremu Końskie otrzymały w 1748 roku prawa miejskie.
Na emisję miejskich obligacji wartości 86 mln zł zgodzili się w czwartek kieleccy radni. Ale po długiej dyskusji i niejednogłośnie.
Rozpoczął się wyścig chętnych do otwarcia ogródków gastronomicznych na kieleckim Rynku po zakończeniu remontu. Miasto ustala zasady jego wykorzystania, ale już wiadomo, że najłatwiej będzie zjeść i wypić pod chmurką wzdłuż południowej pierzei.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.