Po raz pierwszy w swojej historii Targi Kielce muszą odsyłać wystawców z kwitkiem, bo zabrakło powierzchni wystawienniczej. Koniunkturę w niebywały sposób nakręciła organizacja w Polsce Euro 2012.
Przekazywana w Czarnocinie legenda mówi o trzech siostrach. Jedna miała zbudować tam pałac, druga wyniosły kopiec, a trzecia kościół.
Zajrzyj do Sandomierza, a zakotwiczysz na dobre. To urokliwe miasto nad Wisłą po prostu wciąga
Charles van Onselen, historyk z Uniwersytetu w Pretorii, przez prawie trzydzieści lat rozwiązywał zagadkę Kuby Rozpruwacza. W swojej najnowszej książce udowadnia, że seryjny morderca urodził się w Kielcach i naprawdę nazywał się Józef Lis. Sprawę...
To najbardziej wysunięte na zachód wzniesienie Pasma Klonowskiego Gór Świętokrzyskich. U podnóża góry podziwiać można przepiękny kamieniołom z odsłonięciami skalnymi, które stanowią pomnik przyrody nieożywionej.
Władze Akademii Świętokrzyskiej jednak zajmą stanowisko w sprawie ustawy lustracyjnej. Ale tylko dlatego, że domagają się tego dwa wydziały: zarządzania i administracji oraz matematyczno-przyrodniczy.
Kilka dni temu jako pierwsi napisaliśmy, że w swej ostatniej książce - "The Fox and The Flies: The World of Joseph Silver Racketeer and Psychopath" ("Lis i gliniarze: Świat Józefa Silvera, bandyty i psychopaty") - prof. Charles van Onselen z...
Najsłynniejszy w historii seryjny morderca urodził się w Kielcach. Nim został Kubą Rozpruwaczem, nazywał się Józef Lis i przez 16 lat mieszkał przy ul. Hipotecznej - dowodzi profesor historii z RPA Charles van Onselen. W ustaleniu kieleckich korzeni...
Trzydzieści lat profesor z Akademii Świętokrzyskiej pomagał koledze z Republiki Południowej Afryki śledzić kielecki trop słynnego mordercy Kuby Rozpruwacza. Nie przeszkodził im ani komunistyczny reżim, ani znienawidzony na świecie apartheid
Wycieczki po ziemi świętokrzyskiej i dyskusja na temat inwigilacji SB wśród księży - to propozycje programu lekcji wychowania patriotycznego. W poniedziałek zaprezentowano go w Kielcach. Ma służyć jako wzór dla całej Polski.
Mieli bracia Zborowscy w Zborowie ponoć dwa pałace. Jeden się ponoć pod ziemię zapadł. Drugi przetrwał burze dziejowe, stoi w starym parku i czeka na nowego gospodarza.
Kandydaci na dyrektorów szkół wiedzą już, że muszą się zlustrować, ale nie wiadomo, komu mają przekazać oświadczenia.
Tak wiadomość o śmierci Papieża przyjęli zgromadzeni w sobotę 2 kwietnia 2005 roku w kieleckiej katedrze.
Do wszystkich podlegających lustracji pracowników dział kadr kieleckiej uczelni wyśle zawiadomienia o konieczności złożenia oświadczeń lustracyjnych. Kilkudziesięciu z nich już takie oświadczenia złożyło.
Około tysiąca dyrektorów świętokrzyskich szkół będzie musiało złożyć oświadczenia lustracyjne. Od piątku kuratorium zacznie wysyłać listy na adresy domowe dyrektorów.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.