Za przestępstwo będzie odpowiadał wybrany z listy PiS radny ze Skarżyska. Choć Artur M. zapewniał o swojej trzeźwości, wygrażał mediom, to potrącając 83-letnią pieszą, mógł mieć od 0,62 do 0,73 promila alkoholu - wynika z tzw. badania...
Fantastycznie prezentuje się lodospad na skałach w rezerwacie Kadzielnia w Kielcach. Każdy może go podziwiać ze ścieżek spacerowych i punktów widokowych, a alpinistom posłuży także do wspinania się.
Nadinspektor Jarosław Kaleta będzie od soboty, 13 lutego komendantem świętokrzyskiej policji. Ostatnio szefował garnizonowi w Opolu.
Już nie tylko pod hasłem zajęć sportowo-edukacyjnych, ale po prostu dla przyjemności można jeździć na nartach. Osiem stoków w województwie świętokrzyskim czynne jest od piątku, 12 lutego.
6379 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano ostatniej doby w Polsce. Zmarło 247 osób. To wciąż dużo, ale sporo mniej niż dzień wcześniej. W Świętokrzyskiem z tą chorobą przegrało siedem osób.
"Loretta" - to pierwszy po przerwie spektakl wystawiany przez Teatr im. Żeromskiego w Kielcach. Z kolei Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na "Planetę Einsteina".
Na oprowadzanie po wystawie pt. "Powtórzmy czas od początku" Joanny Trzcińskiej zaprasza w piątek 12 lutego Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" w Kielcach.
Komentarz prezesa kieleckiego sądu okręgowego wywołał burzę. Sędziowie z całego województwa są oburzeni jego stwierdzeniami o "aroganckiej, politycznie zaangażowanej kaście" czy "politycznym powrozie".
- To trudne zadanie, jak pogodzenie wody z ogniem - mówi szef miejskich planistów. Pracują oni obecnie nad planem zagospodarowania przestrzennego dla ostatniego dużego obszaru inwestycyjnego w Kielcach.
- Jest dużo rzeczy do analizy - nie krył skrzydłowy Łomży Vive Kielce Arkadiusz Moryto po porażce w Brześciu z Mieszkowem 30:35 w 11. kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.
To był bodaj najsłabszy mecz piłkarzy ręcznych Łomży Vive w tym sezonie Ligi Mistrzów. W 11. kolejce tych rozgrywek kielczanie przegrali w Brześciu z Mieszkowem 35:30. To ich druga porażka w tym sezonie Champions League.
Rodzice dzieci z parafii pw. bł. Jerzego Matulewicza na osiedlu Ślichowice skarżą się, że w ostatnim czasie zmieniono termin komunii ich dzieci.
Rada Mediów Narodowych zatwierdziła nowy skład rady programowej Radia Kielce. Znaleźli się w niej byli i obecni samorządowcy, a także m.in. wicewojewoda.
W całym województwie świętokrzyskim nie ma gabinetu stomatologicznego, w którym w ramach NFZ można skorzystać w nocy i święta ze stomatologicznej pomocy doraźnej. Władze Kielc liczą, że problem uda się jakoś rozwiązać wspólnie z innymi samorządami.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydłużyła termin składania ofert w przetargu na zaprojektowanie i budowę wartej ponad pół miliarda złotych obwodnicy Opatowa.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.