Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło w środę po południu w Strużkach w powiecie staszowskim. - Kierowca chciał ominąć dzikie zwierze, ale wpadł do rowu, a auto dachowało - informuje policja.
W Zagorzycach w powiecie pińczowskim zlokalizowano pierwsze ognisko ptasiej grypy. - Zutylizowano już zakażony drób - informuje wojewódzki lekarz weterynarii.
Bożena Wrona z PSL została odwołana z funkcji przewodniczącej Rady Powiatu w Starachowicach. Zastąpiła ją Danuta Krępa z PiS. Jest też wniosek o odwołanie starosty Dariusza Dąbrowskiego z PSL.
Po blisko siedmiu latach gry Zbigniew Małkowski odchodzi z kieleckiego klubu.
W budynku po dawnym kieleckim kinie Romantica przy ul. Czarnowskiej w Kielcach powstaje centrum wspinaczkowe.
Z dużymi utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy jadący ulicami Ściegiennego, Krakowską i Zagnańską w Kielcach. Dwie pierwsze zablokowane są po kolizjach, trzecia natomiast przez tira, który przy wjeździe na drogę utknął z powodu oblodzenia.
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zwrócili się o wydanie dokumentów finansowych Sądu Okręgowego w Kielcach. Podobne wizyty złożyli w sześciu innych sądach.
Bardzo bogaty repertuar przygotowała Filharmonia Świętokrzyska na pierwszy kwartał 2017 roku. Zaplanowano m.in. koncerty "Krzysztof Penderecki - portret kompozytora", "W hiszpańskich rytmach" oraz wieczory z przebojami muzyki filmowej i musicalowej.
Miasto na styczniowej sesji poprosi radnych o zgodę na zawarcie umowy kredytowej z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Na początek chodzi o około 100 mln złotych.
Tak wynika z rankingu Pisma Samorządowego "Wspólnota", które sprawdziło politykę podatkową gmin i miast w latach 2013-2015. Ustalono, które z nich korzystają z obniżek stawek i ulg, a które stosują największy ucisk fiskalny.
- Gdyby rządowi udało się zakręcić kurek z lewackimi pieniędzmi dla KOD-u czyli Komunistycznego Organu Destrukcji, to byłoby po krzyku - napisała na Facebooku świętokrzyska posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba.
1858 - tyle przestępstw korupcyjnych w Świętokrzyskiem zarejestrowano w zeszłym roku w bazach Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych. Więcej było tylko na Śląsku i na Mazowszu.
Proces po awanturze na boisku. Działacz czwartoligowej Lubrzanki Kajetanów został prawomocnie skazany za zaatakowanie sędziego. Poszło o kontrowersyjny rzut karny podyktowany w ostatniej minucie doliczonego czasu
Jest bardziej zaokrąglony i odwołuje się do wizerunku relikwiarza. Taką zmianę przeszedł herb powiatu kieleckiego. Uroczyste jego przyjęcie nastąpi w czwartek w klasztorze na Świętym Krzyżu.
Drogowcy ogłosili przetarg na budowę obwodnicy Kazimierzy Wielkiej. W planach jest jeszcze obwodnica Pińczowa, Włoszczowy i Końskich.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.