Koronawirus. O 567 nowych przypadkach zakażenia COVID-19 w województwie świętokrzyskim poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. To tegoroczny rekord.
Paweł Górak, były komendant straży miejskiej w Radomiu, został oficjalnie powołany na stanowisko szefa Wojewódzkiego Inspektoratu Transportowego Drogowego w Kielcach.
Fortuna I liga. Korona w trzech tegorocznych ligowych meczach zdobyła ledwie punkt. A przecież, wedle zapowiedzi, miała walczyć o powrót do ekstraklasy. Póki co jest na 13. miejscu. W sobotę z Puszczą Niepołomice wygrać musi.
- Zmarł nasz Przyjaciel. Był niezwykle wrażliwy na ludzką biedę, nie odmawiał pomocy - napisała siostra Małgorzata Chmielewska ze Wspólnoty Chleb Życia po śmierci Grigora Szaginiana. Znany ostrowiecki lekarz, działacz społeczny i radny wojewódzki,...
Od miesiąca sukcesywnie przybywa pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy wymagają hospitalizacji. W czasie drugiej fali leczono głównie seniorów, teraz coraz częściej również młodsze osoby.
Wystawę "Teatr Stefana Karskiego. Początki" oglądać będzie można w Wojewódzkim Domu Kultury. Okazją do pokazania historii Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" jest jego jubileusz.
Kieleckie MPK kupiło pierwszy od wielu lat autobus Autosan. To we władzach tej firmy zasiada prezes MPK, ale podobno nie angażowała się w transakcję, a pojazd miał atrakcyjną cenę.
W najbliższym czasie nie ma szans na współpracę samorządów, dzięki której udałoby się utworzyć punkt doraźnej opieki stomatologicznej. Takiej placówki nie ma ani w Kielcach, ani w całym Świętokrzyskiem.
Aktualizacji map zagrożenia powodziowego domagają się samorządy powiatu sandomierskiego. - Chodzi o to, aby nie skazywać tych terenów na całkowitą degradację - mówi starosta Marcin Piwnik.
Wszystko wskazuje, że radna Katarzyna Czech-Kruczek z KO zostanie nową wiceprzewodniczącą kieleckiej rady miasta. Ale to otwiera też drogę do innych zmian, m.in. odwołania Kamila Suchańskiego z funkcji przewodniczącego.
W wieku 94 lat zmarł Dyonizy Lechowicz, były więzień obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, żołnierz Armii Krajowej.
Jest kandydat na szefa Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Kielcach. Przypomnijmy, poprzedni komendant stracił stanowisko po tym, jak w czasie pandemii wziął udział w imprezie integracyjnej.
Prezydent miasta prosi radnych o zgodę na likwidację spółki Miejskie Inwestycje Kielce SA, która przed laty miała budować lotnisko w Obicach. "Faktycznie nie prowadzi ona działalności, a ponosi koszty funkcjonowania" - uzasadnia.
Miał być gotowy już w ubiegłym roku, a później 1 marca. Wykonawca poprosił jednak o kolejne przesunięcie zakończenia budowy kompleksu ze skateparkiem i pumptrackiem w Skarżysku-Kamiennej.
Koronawirus. O 338 nowych zakażeniach w Świętokrzyskiem poinformowało w środę, 10 marca, Ministerstwo Zdrowia. To blisko sto przypadków więcej niż poprzedniej doby.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.