Czy ostrzelanie samochodu z trzema pasażerami w środku było usiłowaniem zabójstwa? Według Sądu Okręgowego w Kielcach - nie. Według Sądu Apelacyjnego w Krakowie - tak.

Siostra Piotra R. dziwi się: - To niezrozumiałe, że kara dla Pawła została tak drastycznie podwyższona.

Prokurator Mariusz Iwon, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Opatowie: - Jesteśmy usatysfakcjonowani, że wyrok jest zgodny z prawem i że sąd należycie ocenił zamiar oskarżonego. Od początku staliśmy na stanowisku, że zachowanie to kwalifikowało się jako usiłowanie zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

Początkowo, w grudniu 2023 roku, Sąd Okręgowy w Kielcach skazał Pawła R. na sześć lat pozbawienia wolności. M.in. za to, że ukradł broń myśliwską z plebanii, a potem ostrzelał z niej samochód znajomych byłej partnerki. Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał jednak teraz, że kielecki sąd dopuścił się błędu w ocenie kwalifikacji prawnej. Podwyższył wyrok i skazał mężczyznę na przeszło dwa razy wyższą karę łączną.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Marcin Ręczmin poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  lepiej wy mi tu wszyscy powiedzcie dlaczego według sędzi Kabzińskiej i sędziegoKlocka latanie sobie pracowników sądu po chodniku pod budynkiem Sadu Okręgowego na Seminaryjskiej i wieszanie sobie znaków drogowych jest zgodne z prawem a według pracowników Miejskiego Zarządu Drug w Kielcach jest to samowolą jedna sytuacja a dwie różne opinie i powiedzcie mi teraz która jest prawdziwa
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  ale niechlujny tekst . Skazany występuje w nim jako Piotr R., Paweł R. oraz Paweł D.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  I bardzo dobrze. Broń to nie zabawka.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0