45 927 mieszkańców Świętokrzyskiego na koniec lipca było bez pracy - wynika z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. Najwięcej bezrobotnych było w powiecie kieleckim, aż 8051 osób.
Poznaliśmy szczegóły kontrowersyjnego projektu rozporządzenia w sprawie zmian granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Ministerstwo zostawi w parku polanę na Świętym Krzyżu, aby "nie budzić emocji". Wyłączy z ŚPN-u 1,3 ha terenu, w tym zabudowania.
Mariusz M. jako policjant prewencji z Buska-Zdroju nagrywał zatrzymanych bezdomnych w sytuacjach "naruszających godność człowieka" - ustaliła prokuratura.
Waldemar P., były szef Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, ma zostać oskarżony o dwa przestępstwa. Śledztwo w jego sprawie zakończyła Prokuratura Krajowa.
- Spodziewamy się, że może być chaos - ostrzegają miejscy urzędnicy w przeddzień otwarcia kieleckiego dworca autobusowego dla pasażerów. Ponieważ nie wszyscy przewoźnicy zdążyli zmienić rozkłady jazdy i nadal będą odjeżdżać z innych punktów na...
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ma uczestniczyć w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w I LO we Włoszczowie. Tymczasem pojawił się spory problem, jeden z pracowników placówki trafił na kwarantannę.
- Nie ma przepisu, który miałby zastosowanie do tego konkretnego przypadku - mówił sędzia Andrzej Ślusarczyk, uniewinniając prawomocnie Dominikę W. od prokuratorskiego zarzutu narażenia córeczki na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Matka...
Koronawirus. O kolejnych 14 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia COVID-19 w województwie świętokrzyskim poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To o osiem więcej niż poprzedniej doby.
Obchody 40. rocznicy Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność" odbędą w poniedziałek, 31 sierpnia, w Kielcach.
Elektrociepłownia Kielce wystawiła na sprzedaż prawie 11-hektarową działkę przy ul. Olszewskiego. Wcześniej terenem interesował się inwestor, który chce tam stworzyć nawet 300 miejsc pracy.
Miasto nie miało prawa różnicować cen za przyjmowanie odpadów w Promniku dla Kielc i okolicznych gmin - uznał wojewódzki sąd administracyjny. I oddalił skargę prezydenta na decyzję wojewody, który wcześniej uchylił śmieciowe zarządzenie.
Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na alei Popiełuszki w Kielcach, czyli miejskim odcinku drogi krajowej nr 73. W poniedziałek 31 sierpnia rozpocznie się remont kolejnego odcinka tej ulicy.
Miejskim urzędnikom udało się uregulować stan prawny działki pomiędzy ulicami Bodzentyńską i Kaczyńskiego w samym sercu Kielc. Wreszcie można coś zrobić z atrakcyjnie położoną nieruchomością, która teraz straszy wyglądem.
Karolina Młodawska z KKL Kielce zdobyła brązowy medal w skoku w dal podczas mistrzostw Polski we Włocławku. Bardzo dobrze spisał się jej klubowy kolega Adam Masaczyński, zajmując piąte miejsce w biegu na 800 m
Starostwo powiatowe podpisało umowę z firmą, która zajmie się utylizacją pierwszej części odpadów z płonącego w kwietniu składowiska groźnych odpadów przy ul. Perłowej w Nowinach.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.