Jeszcze w tym roku miasto ogłosi kolejny przetarg na remont byłego gmachu UJK przy ul. Leśnej, do którego przeniosą się urzędnicy.
Spotykają się w każdy wtorek i czwartek na ulicy Sienkiewicza, by przebiec 10 kilometrów. Już po raz czwarty, przy okazji Wszystkich Świętych, pokonali ten dystans w przebraniach.
Piłkarze ręczni PGE Vive Kielce mimo gry w nieco okrojonym składzie bez problemów odnieśli dziesiąte zwycięstwo w PGNiG Superlidze. Kielczanie rozgromili Stal Mielec różnicą aż 19 goli.
Tak niedawno byli jeszcze z nami, teraz już będziemy palić znicze na Ich grobach. Przypominamy znane osoby, które zmarły w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Na rok więzienia skazał Sąd Okręgowy w Kielcach 26-letnią kielczankę, która w ubiegłym roku pobiła swoją półtoraroczną córkę. Wyrok nie jest prawomocny.
Stowarzyszenie Ochrony i Dziedzictwa Narodowego w Kielcach już po raz 25 organizuje kwestę na ratowanie zabytkowych nagrobków. Zbiórka potrwa do czwartku.
Postrzelenie w klatkę piersiową było przyczyną śmierci 58-letniego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W przyszłym roku nie będzie podwyżek za odbiór śmieci w Kielcach. Usługę, jak dotychczas będzie realizować konsorcjum złożone z firmy Eneris Surowce S.A. oraz Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych.
O 45 kilometrów na godzinę przekroczył prędkość kierowca kursowego autobusu, którego policjanci zatrzymali do kontroli w poniedziałek wieczorem na ul. Krakowskiej w Kielcach.
Jedna z najdłużej wyczekiwanych inwestycji w regionie staje się faktem. We wtorek drogowcy z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosili przetarg na budowę pierwszego odcinka obwodnicy Morawicy na drodze krajowej nr...
Znaliśmy ich z działalności publicznej, twórczości artystycznej czy osiągnięć sportowych. Spoczywają w grobach rozsianych po kieleckich cmentarzach. Podpowiadamy, jak do nich trafić i zapalić znicz.
Piłkarze Korony Kielce nie kryli radości po końcowym gwizdku w pojedynku z Lechią Gdańsk. Żółto-czerwoni pokonali gdańszczan 5:0.
Na niską częstotliwość kursów komunikacji miejskiej w okolicach cmentarza na Cedzynie skarży się czytelnik. - Są linie specjalne, ale odjeżdżają z osiedli nawet co godzinę, a z Podkarczówki nawet rzadziej - mówi pan Michał.
Owacją na stojąco przyjęła publiczność w Kieleckim Centrum Kultury Kubę Badacha. Wokalista występem w stolicy województwa świętokrzyskiego rozpoczął trasę promującą płytę "Oldschool".
- Nasza oferta jest oparta na kalkulacji, że będą to fabrycznie nowe autobusy, a nie używane - mówi "Wyborczej" wiceprezes firmy Michalczewski. Spółka napisała do PARP wniosek, by agencja odrzuciła prośbę miasta o to, by mógł nimi jeździć...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.