Jednemu z samorządowców prezydent Materek rozrysował układ po wyborach parlamentarnych. Dwa duże koła, zjednoczona prawica i zjednoczona opozycja, a pośrodku kółko jego ruchu jako języczek u wagi.
Wyjątkowy comiesięczny protest w Dniu Solidarności z Represjonowanymi Sędziami organizuje w piątek, 18 listopada, świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji. Odbędzie się w drugą rocznicę pozbawienia możliwości orzekania sędziego Igora Tuleyę.
ŚZPP "Lewiatan", który zrzesza ok. 100 firm z regionu świętokrzyskiego, obchodzi swoje 20-lecie. Z tej okazji w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się uroczysta gala.
Świętokrzyskie Dni Muzyki, Święto Młodego Wina, prace wybitnej artystki, wystawa psów - to tylko cześć zaplanowanych na najbliższe dni wydarzeń. Dawno już w weekend nie było tylu imprez.
Powiatowe koło partii Polska 2050 Szymona Hołowni powstało w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przewodniczącym został Piotr Dasios, wiceprezydent tego miasta.
Oberwało się strażom miejskim - także tej w Kielcach - od Najwyższej Izby Kontroli. - Nie może być tak, że strażnicy uznaniowo decydują, czy za to samo wykroczenie należy się mandat, czy wystarczy pouczenie - podkreślał dyrektor kieleckiej...
Kielecka rada miasta zgodziła się na podniesienie podatku od nieruchomości, opłat za parkowanie w centrum i bilety komunikacji miejskiej. Zdecydował brak głosu radnych prawicy, którzy wcześniej byli przeciwni.
Sprzedaj, wymień, podaruj, kup. Taką możliwość będą mieli mieszkańcy Kazimierzy Wielkiej w niedzielę, 20 listopada. Na Targowicy Miejskiej przy ul. Głowackiego odbędzie się Wyprzedaż Garażowa.
Wniosek o podjęcie uchwały z apelem do rządu w sprawie odblokowania i uruchomienia środków z KPO zgłosił klub PSL. - Polakom te pieniądze się należą - mówił były starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.
Od piątku do niedzieli (18-20 listopada) w Sandomierzu trwać będzie wielkie Święto Młodego Wina. Winiarze zapraszają na kolacje degustacyjne, winny korowód, koncerty, teatr ognia i zwiedzanie sandomierskich winnic.
"Wydaje się, że ta aplikacja to odrębny byt, żyjący swoim życiem, mający niewiele wspólnego z rozwiązywaniem problemów mieszkańców" - pisze o aplikacji "Ulepszamy Kielce" nasz czytelnik. I zwraca uwagę na problemy, na które trafił.
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w czwartek, 17 listopada w nocy w Skarżysku-Kamiennej. Strażakom nie udało się uratować 68-letniego mężczyzny.
Sąsiedzi nie chcą dalszej zabudowy kieleckich Psich Górek. Obrywa się posłowi KO oraz urzędnikom, chociaż miasto jak dotąd nie zgodziło się na planowaną inwestycję. Ważne stanowisko w tej sprawie już zajęło kolegium odwoławcze.
Przygotowania do tego wydarzenia trwały dwa lata. W sobotę w Galerii Van Rij w Ćmielowie zaprezentowane zostaną opartowe abstrakcje geometryczne Tamary Berdowskiej, której prace biją na aukcjach kolejne rekordy.
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego utajnił wszystkie odpowiedzi na pytania radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego dotyczące funkcjonowania Uzdrowiska w Busku-Zdroju.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.