Czy Tomasz Staniek, usunięty z PiS za zaszczepienie się poza kolejnością przeciw koronawirusowi, straci także stanowisko starosty opatowskiego? - Honorowym rozwiązaniem byłoby podanie się do dymisji - uważa Andrzej Pruś, sekretarz zarządu okręgowego...
Ferie zimowe 2021 rozpoczęte. Po raz pierwszy od lat zorganizowane w całym kraju w tym samym terminie. Miejskie instytucje robią, co mogą, by zapewnić dzieciom i młodzieży atrakcje. Choć epidemiczne obostrzenia tego nie ułatwiają.
Województwo świętokrzyskie znów z najmniejszą liczbą nowych zakażeń koronawirusem w kraju. W oficjalnych statystykach z ostatniej doby odnotowano ich 59.
Wzrosły już opłaty za miejsce na cmentarzu, wyższe będą stawki za wodę i raczej na pewno więcej zapłacimy za śmieci - to podwyżki lokalne. Do tego dochodzi wzrost cen prądu i podatek cukrowy.
Bez Kamila Syprzaka, kołowego Paris Saint-Germain, reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych leci do Turcji na pierwszy eliminacyjny mecz do mistrzostw Europy w 2022 roku.
Kielce znalazły się wśród miast, które w ubiegłym roku przeznaczyły najmniej pieniędzy na wymianę kotłów - wynika z raportu Polskiego Alarmu Smogowego. Choć kielczanie i tak pozbyli się wielu "kopciuchów".
Województwo świętokrzyskie po raz kolejny zajmuje ostatnie miejsce we współzawodnictwie w sporcie młodzieżowym w 2020 roku. Kielce z miast wojewódzkich wyprzedzają wprawdzie Rzeszów, ale przegrywają z Gdynią i Radomiem.
Zakończyły się prace przy rekonstrukcji kaplicy, jaką na początku I wojny światowej postawili Austriacy na cmentarzu parafii bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie.
36,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego otrzyma miasto Skarżysko-Kamienna na stworzenie zintegrowanego systemu komunikacyjnego. Projekt, którego największą inwestycją jest budowa wiaduktu nad torami, zostanie zrealizowany w ciągu dwóch lat.
Z racji pełnienia funkcji starosty od początku wystąpienia pandemii koronawirusa bardzo często w ciągu tygodnia przebywałem i przebywam w naszym szpitalu - tłumaczy fakt przyjęcia szczepionki poza kolejnością starosta sandomierski Marcin Piwnik.
Ewa Skiba została z dniem 31 grudnia odwołana ze stanowiska zastępczyni prezydenta Starachowic. Tego samego dnia prezydent Marek Materek powołał ją na to samo stanowisko od 1 stycznia. Wszystko po to, aby mogła przejść na emeryturę i dalej pracować.
Koronawirus. W województwie świętokrzyskim odnotowano ostatniej doby najmniej zakażeń - wynika z niedzielnego komunikatu Ministerstwa Zdrowia.
Będę wdzięczny za pokazanie tych zdjęć, aby uświadomić mieszkańcom Baranówka i przechodzącym tamtędy, że z czystością, kulturą i zasadami współżycia w społeczeństwie jesteście w przysłowiowym lesie - pisze czytelnik w liście do "Wyborczej".
Akt oskarżenia przeciwko Wiesławowi S., byłemu maklerowi giełdowemu, skierowała do sądu Prokuratura Okręgowa w Kielcach. Zarzuciła mu przestępstwa na ok. 16 mln zł.
- Gdyby nie było szczepionek, epidemia po roku czy po dwóch by wygasła. Tylko jakim kosztem? Ile ludzi by zmarło? Gdy będziemy mieli odporność populacyjną, wirus straci żywiciela - mówi świętokrzyski konsultant do spraw epidemiologii.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.