16 mln zł od rządowej agencji ma postawić na nogi Odlewnię Chemar. Zastrzyk państwowej gotówki spowodował już, że sąd umorzył postępowanie sanacyjne wobec spółki.
Arciom Karalok zdobył w Zaporożu najwięcej bramek w tym sezonie w Lidze Mistrzów.
Wybory prezydenckie 2020. - W Polsce musi być bezpartyjny prezydent, ktoś, kto będzie pilnował przestrzegania reguł przez wszystkich uczestników gry - mówił na spotkaniu w Kielcach Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta RP.
Dyskusja w sprawie tajnego głosowania drogą elektroniczną podczas sesji Rady Miasta w Kielcach była momentami wręcz śmieszna. Ale powody mogą być całkiem pragmatyczne - stworzenie koalicji przed odwołaniem Kamila Suchańskiego z przewodniczącego rady.
Wybory prezydenckie 2020. - Zdziwiłem się, kiedy wuefista mnie spytał, czy się podpiszę pod listą poparcia dla Andrzeja Dudy. Podpisałem, żeby mieć święty spokój - opowiada jeden z uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Jędrzejowie.
O wyznaczenie dwóch przystanków poprosiły miasto władze Spółdzielni Mieszkaniowej "Bocianek". - Jeden z nich jest na naszej liście - słyszymy w ZTM.
Piłkarze Korony w niedzielę zagrają mecz o przysłowiowe sześć punktów. Zmierzą się z sąsiadem w tabeli i rozpędzoną Wisłą Kraków.
Wicemarszałek województwa Renata Janik domaga się, żeby prokuratura ustaliła, kto w internecie pisze komentarze na jej temat. Autorom zarzuca pomówienie.
Pięć chórów dziecięcych zaprezentuje się w niedzielę 23 lutego, podczas koncertu familijnego w Filharmonii Świętokrzyskiej.
- Tematy feministyczne adaptujemy do teatru. Zastanawiamy się, czy reżyserka to jeszcze pomieszczenie, kim są inspicjentka i dramaturżka - mówiła o spektaklu pt. "Schwarzcharakterki" autorka tekstu Martyna Wawrzyniak. To kolejna w tym sezonie...
Burzliwa dyskusja o budowie i utrzymaniu dróg rowerowych. Poprzedziło ją jednak niecodziennie zachowanie prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kielcach.
- Kiedy usłyszałem o tej wystawie, wiedziałem, że w igrzyskach paraolimpijskich występuje pani Natalia Partyka. Więcej wiedzy mi brakowało - mówił podczas otwarcia wystawy pt. "Droga do Tokio" w Muzeum Diecezjalnym biskup kielecki Jan Piotrowski.
Kierowca samochodu dostawczego zmarł na miejscu, a dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w czwartek po południu na obwodnicy Kielc. Ta droga w kierunku Krakowa będzie zablokowana przez co najmniej kilka godzin.
Pewna wygrana PGE Vive w Zaporożu. Kielczanie wygrali 33:26 i zachowali szansę na zajęcie trzeciego, a nawet drugiego miejsca w grupie.
2,5 tys. zł grzywny musi zapłacić Wojciech B., były wicekomendant Straży Miejskiej w Kielcach. Za to, że przekazał pytania uczestnikowi konkursu ubiegającemu się o pracę.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.