Skandal z przejęciem przez miasto budynku kupionego od Wyższej Szkoły Umiejętności. Przed przekazaniem poprzedni właściciel zdemontował część grzejników, posadzek, a nawet muszli klozetowych. - Pójdziemy do sądu - zapowiada wiceprezydent Kielc.
Rada Regionu świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej wybrała w poniedziałkowe popołudnie zarząd partii. Wśród czterech zastępców Marzeny Okły-Drewnowicz nie ma głównego rywala posłanki w niedawnych wyborach, starosty kieleckiego Zdzisława Wrzałki.
Pamiątki po ostatnim przedwojennym prezydencie Kielc Stefanie Artwińskim przekazane zostaną podczas uroczystej sesji w Muzeum Historii Kielc prawdopodobnie w ostatni piątek listopada.
Nie powiodło się przed dwoma laty ani przed rokiem, ale tym razem już nic nie stanie na przeszkodzie. - Jak tylko temperatury zbliżą się do zera, zaczniemy rozkładać płyty - zapowiada inwestor lodowiska, które tej zimy stanie na kieleckim Rynku.
Kolejne echo wypowiedzi abp. Józefa Michalika na temat przyczyn pedofilii wśród księży. O pomówienie oskarżyła hierarchę Małgorzata Marenin, prezeska stowarzyszenia Stop Stereotypom. Pozew w tej sprawie skierowała do Sądu Rejonowego...
- Wychodzimy do ludzi, chcemy się wsłuchać w ich głos - mówił prezes świętokrzyskiego PiS Krzysztof Lipiec. W tym wyjściu towarzyszył mu przewodniczący klubu parlamentarnego partii Mariusz Błaszczak, a także m.in. parlamentarzyści, prezydent Kielc...
Kieleccy radni zdecydują w czwartek, czy ulica, która powstanie po połączeniu Ściegiennego i Zgoda, nosić będzie nazwę zmarłego niedawno posła Konstantego Miodowicza, a skwer obok dawnego kina Skałka przy Kadzielni pisarza Edmunda Niziurskiego.
ZEC ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę opału, potem rozwiązuje umowy z dwiema zwycięskimi firmami i podpisuje nową - z firmą zięcia skazanego za łapówkarstwo Mariana Słowińskiego. Wcześniej - głównego dostawcy opału.
Coraz bliżej dużej inwestycji w zachodniej części Kielc. Drogowcy mają już zgodę na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od Podklasztornej do Piekoszowskiej. - Czekamy jeszcze na jeden dokument, ale jesteśmy przygotowani, by przetarg ogłosić w...
Po sześciu latach i z nową obsadą dyrektor kieleckiego Teatru im. Stefana Żeromskiego Piotr Szczerski wraca do "Wdów" Sławomira Mrożka. - Po jego nagłej śmierci ten tekst mnie od nowa zainspirował - wyznaje. Premiera w Dzień Zaduszny
Gdy 12 sierpnia 1914 roku po Kielcach rozeszła się wieść, że do granic miasta od strony Krakowa zbliża się polskie wojsko, pracujący w drukarni Jana Łęskiego przy ulicy Ruskiej (dziś Sienkiewicza) dwudziestoletni zecer Jan Szczygłowski pobiegł na...
Na naszych cmentarzach znajduje się wiele zabytkowych nagrobków. Te najstarsze i najcenniejsze podziwiać jednak możemy w kościołach. Upamiętniają osoby, które pochowane zostały w tych świątyniach. Mamy w naszym regionie m.in. sarkofag księżnej,...
Jarosław Tkaczyk, znany piłkarz ręczny, wspaniały wychowawca młodzieży, miał zaledwie 37 lat. Adam Gołąb, wieloletni dziennikarz ?Gazety?, był dwa lata starszy... W ostatnich dwunastu miesiącach odeszło od nas wiele wspaniałych osób.
Historia kina nad Silnicą rozpoczęła się na dobre 10 lutego 1909 roku. Tego dnia Max vel Mendel Ellencweig otworzył pierwszy w mieście stały iluzjon, noszący dumną nazwę ?Phenomen?
- Padłam ofiarą nagonki po przyznaniu się, że będę kandydować na kolejną kadencję - stwierdziła w środę przed sądem była szefowa policyjnych związków zawodowych. Jest oskarżona o przywłaszczenie ponad 100 tys. zł ze związkowej kasy.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.