Andrzej Poniedzielski, znany poeta i satyryk, świętować będzie w KCK swoje 67. urodziny
Kolejny duży sukces małżeństwa biegaczy z Bliżyna. Rafał Czarnecki zajął drugie miejsce w 38. Toruń Maraton, wśród kobiet także druga była jego żona Lidia. W międzynarodowym biegu ulicznym na 10 km w Kole świetnie spisała się Sabina Jarząbek z KKL...
Waży ok. 1,5 tony, ma sześć metrów długości i wbudowany moduł LED - mowa o krzyżu morowym, który w niedzielę uroczyście ustawiono na Świętym Krzyżu. Inicjatorem był, jako prywatna osoba, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.
Drużyna MMTS-u Kwidzyn mogła mieć nadzieję, że jest w stanie nawiązać walkę z grającymi w eksperymentalnym składzie kielczanami. Mistrzowie Polski wybili to rywalom z głowy w kilka minut i wygrali 41:29.
Bez zwycięstwa zakończyły pierwszą rundę PGNiG Superligi piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball. W niedzielę przegrały w Kielcach z Eurobudem JKS Jarosław 26:31.
Okazja dla miłośników kieleckiej komunikacji publicznej. Pod młotek idzie jeden z pierwszych solarisów i zabytkowy holownik na bazie ikarusa. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji z Kielc pojazdy wystawiło m.in. na OLX-ie.
Odkrywamy Świętokrzyskie. W tej wsi już w XI wieku mógł istnieć kościół parafialny. Dziś jest również krzyż, taki jak na szczycie Giewontu, i prywatne lądowisko.
Mieszkańcy Kielc wskazali, gdzie najlepiej zorganizować woonerfy. Podczas konsultacji na czoło wysunęły się trzy lokalizacje w ścisłym centrum miasta. Oceń, czy do takich zmian powinno dojść.
Aż 4728 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdziło w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. W regionie świętokrzyskim spada liczba szczepień, a aż 143 osoby zakażone są w szpitalach.
Valerjan Romanovski z Buska-Zdroju pobił kolejny rekord Guinnessa. W sobotę spędził w skrzyni z lodem trzy godziny i jedną minutę.
Wszystko wskazuje na to, że w Zawichoście-Trójcy koło Sandomierza odkryto kolejny skarb. Tym razem to efekt prac archeologów i poszukiwaczy historycznych pamiątek.
Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego Kielc pokazała, jak bardzo potrzebne są kolejne zmiany. Bo chociaż teoretycznie wszystko odbyło się zgodnie z regulaminem, to ucierpiało to co najważniejsze - zaufanie mieszkańców.
Bez niespodzianek i emocji w wyborach w Platformie Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim. Artur Gierada jako jedyny kandydat na przewodniczącego partii w regionie otrzymał 97 proc. głosów. Niektórzy szefowie powiatów mieli 100 proc.
Na kieleckich cmentarzach komunalnych przy ulicach Ściegiennego, Kwasa oraz w Cedzynie trwają już przygotowania do okresu Wszystkich Świętych. W najbliższych dniach pojawią się dodatkowe kontenery na odpady cmentarne.
Rozpoczęcie sezonu morsowego 2021/2022 nastąpi w niedzielę, 24 października na zalewie na rzece Morawce w Morawicy.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.