- Czy przewodniczący Rady Miasta w Kielcach Kamil Suchański brał udział w konsultacjach strategii województwa? - spytał podczas obrad Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego radny Sławomir Gierada, doradca prezydenta Kielc.
PiS wygrał z Koalicją Obywatelską bój o nazwę dla skweru przed kieleckim dworcem. Ten będzie nosić teraz imię architekta Edwarda Modrzejewskiego. Pomysł KO, aby nadać mu nazwę Praw Kobiet, najbardziej skrytykowała... koordynatorka Strajku Kobiet.
Dlaczego władze województwa chcą odwołać dyrektora od edukacji Macieja Długosza i co to znaczy, że troszkę przekroczył on swoje uprawnienia? Radna PSL Jolanta Tyjas wielokrotnie o to pytała, ale odpowiedzi nie uzyskała.
Prokurator, choć sam odwołał się od wyroku, nie stawił się na rozpoczęcie procesu apelacyjnego byłych prezydentów Starachowic. Sąd czekał na niego godzinę. Teraz domaga się wyjaśnień.
Kieleccy radni zgodzili się na podwyżkę opłat w strefie płatnego parkowania i jej rozszerzenie. To jednak prawdopodobnie nie koniec zmian, bo mówiono o potrzebie kolejnych ulg tylko dla mieszkańców miasta.
Kolejny rok z rządu tylko obiekty sakralne dostały dotacje z urzędu marszałkowskiego w Kielcach na prace konserwatorskie. Marszałek Andrzej Bętkowski przekonywał, że komisja starała się jak najobiektywniej rozdzielić środki.
Niezwykła dyskusja w sprawie miejsca Kielc w strategii rozwoju województwa. Podczas czwartkowej sesji przewodniczący rady miasta zaatakował prezydenta i marszałka województwa, a wychwalał Janusza Kozę. - To koniunkturalizm - ocenili jego oponenci.
Polskie Stronnictwo Ludowe poprosiło marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego o przedstawienie planów dotyczących Krajowego Planu Odbudowy. Informacji jednak nie udało się uzyskać, choć niewiele brakowało.
Blisko 700 osób zmarło minionej doby w całej Polsce w związku z pandemią koronawirusa. W Świętokrzyskiem odnotowano 21 zgonów. Liczba nowych zakażeń koronawirusem w całym kraju jest jednak dużo niższa niż przed tygodniem.
Nowy market ogrodniczo-budowlany sieci Bricomarché ma zostać otwarty w czwartym kwartale 2021 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. - To uzupełnienie oferty dla miasta - mówi prezydent Jarosław Górczyński.
Awaria ciężarówki sprawiła, że pas włączania się do ekspresowej S7 na węźle Kielce-Zachód jest zablokowany.
Wicedyrektorka ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach spytała, czy szpital tymczasowy właściwie postąpił, wypisując do domu pacjenta korzystającego z respiratora. - Wstyd - skomentował dyrektor lecznicy.
Pismo przewodnie do radnych odnośnie wydatkowania unijnych pieniędzy rozesłała wicemarszałek Renata Janik. Twierdzi w nim, że chciała rozwiać wątpliwości. - To była laurka - komentuje jeden z radnych opozycyjnych.
Jędrzejowscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło w domu dziecka w Nagłowicach. Ranny został 3-letni chłopiec.
Dwaj księża i gosposia nie zgadzają się z tym, że brali udział w bójce na plebanii w Mnichowie. Przed Sądem Okręgowym w Kielcach trwa proces apelacyjny całej trójki.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.