Lokale Kielce. Dwa lata temu opisując na tych łamach świeżo otwarty lokal Kusa Sushi, ubolewałem, że w menu nie ma zup. No i wracam z dobrą wiadomością. Są! I to nie jedna czy dwie, ale aż siedem.
W miejscu, gdzie znajdowały się wykopane w ziemi cele, stoją dziś ule. Więzionych i mordowanych przez NKWD upamiętnia drewniany krzyż. Ich mogił do dziś nie znaleziono.
Odkrywamy Świętokrzyskie. To jedno z najstarszych i najpopularniejszych miejsc rekreacji w naszym regionie. Przed wojną jeździły tam specjalne pociągi z Kielc i Radomia.
- Wspaniałe. Nie wyobrażałem sobie, że można zrobić tak wiele i tak pięknie - mówi Mieczysław Kubala, jeden z autorów pierwszego projektu kieleckiego dworca autobusowego. Miejscy urzędnicy liczą, że teraz zmieni się otoczenie.
Są takie miejsca, które trwają na przekór modom i nowym trendom, od lat niezmiennie serwując przysmaki znane i kochane. Takim jest starachowicki lokal o nazwie Rożno Słyk.
- Pytań jest wiele. To będzie najtrudniejszy rok w historii całej edukacji w ostatnich dziesięcioleciach.
Umer znany jest dziś głównie ze zbiornika wodnego na rzece Bobrzy. Kiedyś nazywał się Humer i stanowił ośrodek staropolskiego przemysłu hutniczego.
Zachciało mi się schabowego. I przypomniałem sobie, że ktoś mówił mi, iż dobry schaboszczak występuje w restauracji Stadion. Postanowiłem więc sprawdzić.
Dyplomem, a najlepiej okolicznościowym medalem, powinien marszałek Andrzej Bętkowski nagrodzić dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach Jarosława Machnickiego.
Mija tydzień od czasu, gdy wyszło na jaw, że w ministerialnych statystykach jest 230 tys. testów na koronawirusa z naszego regionu, które nigdy nie zostały zrobione. I co? I nic. Wciąż nie wiadomo, jak to się stało, ani kto za to odpowiada. Choć tak...
Restauracja Kolejowa 18 w Staszowie ma w Google bardzo wysokie oceny. Wracając z Podkarpacia, postanowiłem więc zatrzymać się tam na obiad.
- Transformacja o PGR-ach czy wsiach podobnych do Gnojna zupełnie zapomniała. Nie było żadnych propozycji, poprzednie rządy, nieważnie czy lewicowe, czy prawicowe, zostawiły tych ludzi samym sobie - mówi socjolog Zdzisław Skuza.
Odkrywamy Świętokrzyskie. W tym podworskim parku rośnie sto "Dębów Pamięci" poświęconych oficerom Wojska Polskiego i policjantom zamordowanym w ZSRR. Upamiętniono też tych, którzy zginęli w Smoleńsku.
Mieszczące się tu szkoły ukończyły dziesiątki tysięcy dzieci i młodzieży. Potem przez lata nie było pomysłu na wykorzystanie tego potężnego budynku. Aż do teraz.
Otwierano galerie handlowe, były wiece wyborcze, a dla mnie cudem było dostanie się do lekarza z bolącą ręką. Przez to czekała mnie kosztowna operacja, a sprawności w nadgarstku i tak nie odzyskam.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.