- Oglądacie spotkania pewnego pana Donalda. Otóż te spotkania też mają szeroką frekwencję. Jak powiedział w sposób obraźliwy o głowie państwa, że "rura zmięknie", to miał brawa. W Polsce takich ludzi jest niestety dużo, a ta demoralizacja jest...
Ponad 130 osób, nie tylko z Polski bierze udział w Ogólnopolskim Zlocie Pasjonatów Fotografii zorganizowanym pod hasłem "Kielce stolicą fotografii 2023".
Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie wypadku drogowego, w którym zginęła miejska radna z Ostrowca Świętokrzyskiego. Kierowca został oskarżony o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Jarosław Kaczyński przyjedzie do Zawichostu (pow. sandomierski). Jego przemówienie zaplanowano podczas wojskowego pikniku.
Proces byłego prezesa Owocu Sandomierskiego będzie odbywał się w Tarnobrzegu - uznał Sąd Najwyższy. Sprawa Leszka B. od kilku miesięcy nie mogła trafić na wokandę, bo kolejne sądy wnioskowały o przekazanie akt gdzie indziej.
Odkrywamy Świętokrzyskie. Nazwę Zakrucze nosił najpierw folwark, który należał do miasta Małogoszcz. Dziś to samodzielna wieś, której główną atrakcją jest duży zbiornik wodny malowniczo położony w dolinie Wiernej Rzeki.
Żonglerka ogniem, pokazy iluzjonistów, koncerty i akrobatyka powietrzna to tylko niektóre atrakcje czwartej edycji Festiwalu Sztuk Ulicznych, który w sobotę rozpoczął się w centrum Kielc.
57-letni mężczyzna zginął w wypadku ciągnika rolniczego, do którego doszło w sobotę po południu koło Bodzentyna w powiecie kieleckim.
Pokaz niecenia ognia metodami pradziejowymi, warsztaty obróbki krzemienia, kuchnia pradziejowa i rzymska to tylko niektóre atrakcje Festiwalu Kultury Prehistorycznej i Antycznej, który rozpoczął się w Krzemionkach.
Szansę na przynajmniej punkt Korona zmarnowała tydzień temu w doliczonym czasie meczu w Łodzi. Teraz stało się tak samo w meczu z Górnikiem Zabrze na własnym stadionie. Kielczanie przegrali 0:1.
Niemal 350 uczestników 58. Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej weszło w sobotę do Kielc. Powitało ją wyjątkowo mało mieszkańców. Skromna była też delegacja władz i polityków.
Jeśli czasami macie chęć na coś innego niż pizza, pasta czy risotto, warto sięgnąć po klasyczną włoską kanapkę. Jak zwykle w takim wypadku - siła tkwi w prostocie i wysokiej jakości składnikach. Kto raz spróbuje, ten zwykle wraca po więcej.
Do końca sierpnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji podpisze umowę na zakup kolejnych dziewięciu autobusów marki MAN. Przyjadą jednak na tyle późno, że spółka będzie znów musiała płacić kary.
Ruch Społeczny Agrounia TAK, współtworzony przez ugrupowanie prezydenta Marka Materka oraz Agrounię, w wyborach parlamentarnych wystartuje wspólnie z Samoobroną.
Targi Kielce wracają do budowy nowej hali targowej, którą wstrzymano po wybuchu pandemii. - Trzeba inwestować i myśleć nie tylko o tym, co jest teraz - mówi prezes Andrzej Mochoń. Projekt muszą jednak odchudzić.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.