Opadł kurz po fantastycznym frekwencyjnie weekendzie z food truckami w Kielcach. I tradycyjnie, jak to w poniedziałek po zlocie, zachciało mi się czegoś, czego na nim nie było.
- Chcemy, aby KE sprawdziła, czy usunięcie z granic parku części Świętego Krzyża wpłynie na przedmioty ochrony "Natura 2000". Bo zmieni się sytuacja prawna, może dojść do wzmożonego ruchu kołowego, turystycznego - mówi Łukasz Misiuna.
Wiele wskazuje, że kolejna część Kielc będzie podlegała ochronie konserwatora zabytków. - To jedno z najciekawszych, ale nie do końca docenianych miejsc w naszym mieście - chwali Krzysztof Myśliński z Muzeum Historii Kielc.
W kraju, w którym niemal całkowicie zabroniono przerywania ciąży, brakuje pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci.
Odkrywamy Świętokrzyskie. Położony nad Wisłą Opatowiec, podobnie jak Kraków, ma swój hejnał. Codziennie odgrywany jest z wieży przez niecodziennego hejnalistę.
Pod wieloma względami kompleks na Bukówce jest unikatowy. A był czas, że nikt nawet nie pomyślał, że może być zabytkowy.
O budowie nowej hali produkcyjnej kultowego Majonezu Kieleckiego mówiło się od lat. Teraz WSP "Społem" zrobiło pierwszy krok w tym kierunku - ogłosiło konkurs na przygotowanie dokumentacji projektowej.
Koronawirus. Olbrzymie zainteresowanie badaniem przeciwciał w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim. Zgłasza się wielokrotnie więcej osób, niż jest miejsc.
Ponadkilometrowy odcinek ulicy Przemysłowej, zwanej małą obwodnicą Piekoszowa, od pół roku jest gotowy, ale jeździć po nim nie wolno. Choć kierowcy i tak jeżdżą.
Kiedy Ania leżała chora, prosiłam Boga, żeby przeżyła. Teraz marzy mi się, żeby przeszła choć kawałek o kuli. I wierzę, że tak będzie. Najwyżej sprzedamy wszystko, aby jej pomóc.
Lokale Kielce. Nareszcie! Po zniesieniu części obostrzeń gastronomia powoli zaczyna się odradzać. W Kielcach robimy to z przytupem, bo od piątku do niedzieli zapraszam na deptak na Street Food Polska Festival.
Ponad dwa tysiące odmian roślin i kilkanaście gatunków ptaków ozdobnych podziwiać można w niezwykłym Ogrodzie na Rozstajach w Młodzawach Małych koło Pińczowa.
Kierowca mógł widzieć, co się dzieje. I samo to, że prawdopodobnie położył się na miejscu pasażera, mogło uratować mu życie.
Mam nadzieję, że to już ostatni felieton o jedzeniu na dowóz. Kolejne mam zamiar pisać przy stolikach w ogródkach restauracyjnych, po posiłku spożytym w normalnych warunkach.
Geologia niezmiennie pozostaje tematem, który czyni nasz region wręcz bezkonkurencyjnym, i wciąż powinna być jednym z głównych elementów jego promocji oraz motorów rozwoju.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.