- Być może powinna być potraktowana jako mały świadek koronny - mówi o Emilii S. sędzia Waldemar Żurek. Dziwi się, że sygnalistka jest pierwszą oskarżoną w całej aferze hejterskiej.
Marcin Stępniewski nie jest już wiceprzewodniczącym Rady Miasta w Kielcach. Został odwołany po tym, jak zarzucił korupcję polityczną i oszustwo radnej Natalii Rajtar, która wystąpiła z klubu PiS.
- Natalia, jesteś oszustem politycznym - zarzucił radnej Rajtar, która wystąpiła z klubu PiS, jego przewodniczący Marcin Stępniewski.
- Jego wykształcenie i kompetencje są związane z administracją. Dlatego został przyjęty - tak szefowa świętokrzyskiego pogotowia mówi o zatrudnieniu związanego z Suwerenną Polską Tomasza Zbróga.
Premierą XV-wiecznej hiszpańskiej tragikomedii "Celestyna" Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zainauguruje działalność w nowej siedzibie przy ul. Zamkowej 1.
Choć wydawało się, że Wojewódzka Inspekcja Handlowa w Kielcach zostanie przez najbliższe lata skutecznie zabetonowana przez PiS, to jednak Marcin Bęben dość nieoczekiwanie stracił stanowisko.
- Plecak mam spakowany, różaniec zawsze przy sobie, klękał przed Tuskiem i prokuratorami Bodnara nie będę - twierdzi poseł Mariusz Gosek, jeden z tych, który według ministra sprawiedliwości miał wykorzystywać Fundusz Sprawiedliwości do robienia...
- W tym roku festiwal będzie wyjątkowo różnorodny - zapowiada Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce i organizator Jazz Festival Memorial to Miles.
Radni sejmiku województwa świętokrzyskiego zgodzili się dołożyć 7 mln zł na dokończenie prac związanych z przebudową i modernizacją siedziby Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach. Nie obyło się jednak bez uszczypliwości.
Prokuratura dla Stanisława K., właściciela byłej fabryki zniczy Kaj w Kielcach, domaga się w apelacji kary sześciu i pół roku więzienia. Dużo wyższej od orzeczonej wcześniej przez sąd.
Odkrywamy Świętokrzyskie. Witowice powinny się właściwie nazywać Lipowice. Niewiele jest bowiem wsi, w których rośnie tyle okazałych lip.
Uciekając przed Niemcami, ginęli z rąk Polaków. Przed śmiercią zwykle zmuszano ich do oddania pieniędzy i innych kosztowności. A zabijano głównie dlatego, że byli Żydami.
Kilka lat czekaliśmy na koniec remontu i modernizacji zabytkowej kamienicy przy ul. Sienkiewicza, gdzie mieści się siedziba Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
Oblany przez sędziego Roberta Dróżdża, byłego wiceprezesa Sądu Okręgowego w Kielcach, test niezawisłości może wywołać efekt domina. Co więc zrobić z sędzią, którego wyroki mogą być raz po raz uchylane?
- Kiedyś ta firma była mocarstwem przemysłowym. Teraz zostało niewiele, ale dalej do uratowania - mówi Krzysztof Adamczyk, prezes będącego na skraju upadłości Chemaru. Zadłużona spółka liczy na pomoc Agencji Rozwoju Przemysłu. Chodzi o 23 mln zł.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.